iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

SARS-CoV-2

Komora izolacyjna do transportu zakażonych

2020-10-20 07:43:45

Zdjęcie: PCM
Do Pleszewskiego Centrum Medycznego trafiła specjalistyczna komora do transportu pacjentów zakażonych lub podejrzewanych o zakażenie Covid-19. Jest wielofunkcyjna i może też być wykorzystywana w innych przypadkach, jak choćby pozostałe choroby niebezpieczne dla otoczenia. Pozwala również zabezpieczyć chorego przed patogenami z zewnątrz. Została zakupiona z pieniędzy powiatu pleszewskiego i kosztowała ponad 30 tys. złotych.

Komora izolacyjna - jak sama nazwa wskazuje-pozwala na krótkoterminowe odizolowanie chorego i umożliwia  na przykład transport po szpitalu bez ryzyka  rozprzestrzeniania się wirusów. Jest  też łatwa w dekontaminacji, co oznacza, że  po zdezynfekowaniu od razu może służyć kolejnemu pacjentowi. Przypomnijmy - od 7 października do Pleszewskiego Centrum Medycznego  na dedykowany oddział trafiają z całej Wielkopolski pacjenci z koronawirusem. Aktualnie jest już tam hospitalizowanych 45 osób.

 

 -  Komora jest przeznaczona typowo do użytku wewnętrznego na terenie naszego Centrum. Dzięki niej możliwe jest szybkie i  bezpieczne - zarówno  dla pacjenta jak i dla personelu -przetransportowanie chorego do miejsca docelowego. Może to być na przykład szpitalny oddział czy specjalistyczne badania, które musi przejść na terenie placówki - tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.
 

Izolator, który został zakupiony za pieniądze powiatu pleszewskiego to model BioBag. Producent zapewnia, że cechuje się  m.in. bardzo wysoką wytrzymałością i nieprzepuszczalnością patogenów chorobotwórczych na zewnątrz. Część elementów jest wykonanych z przezroczystych materiałów, które pozwalają na ciągłe monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. Daje również możliwość prowadzenia wentylacji zastępczej oraz podawania płynów choremu. Komora  jest też wyposażona w specjalistyczne filtry.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl