iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Konieczny remont dachu

2021-08-04 12:18:48

W ubiegłym roku wyremontowano dach zabytkowej stołówki, w tym roku będzie remontowany dach biurowca w Centrum Kształcenia i Wychowani OHP w Pleszewie. Jeszcze 27 lat temu mieścił się tam sztab dowództwa 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej i od tego czasu po przejęciu koszar przez CKiW wewnątrz obiektu były przeprowadzane prace modernizacyjne, jednak dach liczący kilka dekad - nie był wymieniany. Teraz wymaga gruntownej naprawy. I na to zadanie pieniądze dała Komenda Główna OHP.

Sam budynek biurowca administracyjnego, w którym   obecnie swoje gabinety mają m. in. dyrektorzy jednostki i księgowość -datowany jest na rok 1913, bo wtedy też powstawały koszary budowane przez Prusaków.   Do 1993 roku pełnił rolę budynku sztabu dowództwa 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej i był świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Solidne, grube mury opierają się czasowi do dziś, jednak dach wymaga już generalnego remontu.
 
 
Wcześniej były wykonywane drobne naprawy, ale niestety, przyszedł już czas na całkowitą wymianę poszycia dachowego. Chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.  
 
Na razie nie jest jeszcze znany koszt całkowity   remontu dachu.  
 
 
- Przetarg na modernizację zamierzamy ogłosić w ciągu najbliższych kilku dni. Aktualnie przeprowadzane są pomiary powierzchni dachu i wstępne szacowanie kosztów. Co do samych prac - będą one bardzo zbliżone do tych, które wykonano na stołówce. Mianowicie - planowana jest m. in. wymiana dachówki ceramicznej  z całkowitą wymianą łat  i  naprawa więźby dachowej – dodaje zastępca.
 
 
Dawne koszary wojskowe liczą dzisiaj 108 lat i są pod opieką konserwatora zabytków. Dlatego prace remontowe będą przeprowadzane pod jego nadzorem.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plInformacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl