DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Edukacja

Korzystają z zimy na całego

2021-02-01 08:02:00

Kulig śnieżny przy użyciu samochodu, wchodzenie na lód bez uprzedniego upewnienia się, czy jest stabilny lub zjeżdżanie na sankach w miejscach niebezpiecznych - taki był motyw przewodni prelekcji dla młodzieży z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, która na terenie placówki odbywa praktyki zawodowe. Jednak w wolnym czasie korzysta z uroków zimy i według prognoz pogody - jeszcze będzie miała szansę to robić, bo synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu.

W tym roku zima zdążyła się już pokazać od tej mroźnej i śnieżnej strony. Stała się więc okazją do zabaw i uprawiania sportu przez wielu młodych ludzi. Niestety, medialne doniesienia z kraju o śmiertelnych wypadkach na sankach czy kuligach śnieżnych sprawiły, że wychowawcy z Centrum po raz kolejny postanowili przypomnieć swoim podopiecznym o zagrożeniach.
 

 

Zima to bardzo piękna pora roku, ale i też niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Konieczne jest więc ciągłe przypominanie  młodzieży, że  najważniejsze jest dbanie o własne bezpieczeństwo. Stąd też regularne spotkania z opiekunami, którzy nie tylko ostrzegają przed konsekwencjami, ale i też radzą, co robić w krytycznych sytuacjach - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

 

Najważniejsze jest jednak zachowanie zdrowego rozsądku. Kilkustopniowy mróz wcale nie musi mocno zamrozić tafli wodnych zbiorników, a leżący na nim często śnieg- bywa bardzo zdradliwy. Z pozoru zwykłe zjeżdżanie na sankach z niewielkiej górki też może okazać się niebezpieczne, gdy na drodze stoi nawet niewielkie drzewo.
 

 

- Rozmawialiśmy z naszymi uczniami o tym, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy i na co zwracać szczególną uwagę. Instruowaliśmy ich również, co mają robić w sytuacjach niebezpiecznych i w jaki sposób wdrożyć ewentualną pomoc. Jednak przede wszystkim zależało nam na tym, aby wszyscy kierowali się zdrowym rozsądkiem i unikali brawurowych zachowań - dodaje   Joanna Gottowt, wychowawczyni młodzieży.

 

 

 

Wychowawcy ostrzegali też młodzież, aby zimowe zabawy   najlepiej odbywały  się w grupach. Dzięki temu   istnieje szansa na szybkie wezwanie pomocy i uratowanie z opresji.  


Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama internetowa w gazecie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl