iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ciekawostki

Krioablacja w Pleszewskim Centrum Medycznym

2021-01-12 08:18:57

Zdjęcie: Błażej Górczyński, prezes PCM
Już 7 pacjentów przeszło w Pleszewskim Centrum Medycznym zabieg krioablacji, a następni czekają w kolejce. To efekt wprowadzenia w szpitalu tej formy leczenia chorych mających problemy z migotaniem przedsionków serca. Wcześniej placówka już przeprowadzała zabiegi ablacji, a teraz poszła o krok dalej. W efekcie jest jednym z dwóch w Wielkopolsce ośrodków medycznych, które wykonują takie zabiegi.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2019 r. Wówczas w   Pleszewskim Centrum Medycznym rozpoczęto realizację zabiegów ablacji. To również metoda leczenia osób z migotaniem przedsionków serca, ale przy użyciu ciepła. Polega na użyciu prądu o częstotliwości radiowej, który  zmienia przewodzenie impulsów elektrycznych serca. W skrócie - do żyły albo tętnicy udowej w okolicy pachwiny wprowadza się cewnik z elektrodą, a lekarz wypala fragment serca falą radiową.
 
 
- Od niedawna w naszym szpitalu przeprowadzamy również zabiegi krioablacji. To nowoczesna metoda przy użyciu ujemnych temperatur pozwalająca na leczenie arytmii serca. W tym przypadku uszkadza się celowo fragment lewego przedsionka mięśnia sercowego odpowiedzialny za migotanie. Wykonując te zabiegi nasz szpital wpisuje się w  Priorytety dla Regionalnej Polityki Zdrowotnej Województwa Wielkopolskiego i mapy potrzeb zdrowotnych - wyjaśnia Ryszard Bosacki, dyrektor do spraw medycznych w   PCM.
 
 
Aby szpital mógł najpierw przeprowadzić zabiegi ablacji, a potem krioablacji - musiał rozbudować i doposażyć  Pracownię elektrofizjologii przy Oddziale Kardiologicznym.
 
 
- Musiała ona spełniać wszystkie  wymogi stawiane przez NFZ ośrodkom planującym  zabiegi ablacji i krioablacji. Pracownia z kompleksowym wyposażeniem angiograficznym  pozwoliła na  planowe wykonywanie zabiegów bez jakiegokolwiek ryzyka dla pacjentów z zawałem, którym pozostawiono nieograniczony dostęp do drugiego stołu angiograficznego w szpitalu – dodaje Błażej Górczyński,   prezes szpitala.
 
 
W PCM   pacjenci   przechodzący zabiegi związane z migotaniem przedsionków serca mają zapewnioną na miejscu kompleksową opiekę kardiologiczną. Leczenie inwazyjne odbywa się w Pracowni hemodynamiki i elektrofizjologii, leczenie zachowawcze na Oddziale  Intensywnej Opieki Kardiologicznej i Oddziale  Kardiologicznym. Z kolei rehabilitację kardiologiczną  odbywają na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej, a z opieki ambulatoryjnej mogą korzystać w poradni kardiologicznej.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl