iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wydarzenia

Kto stworzył najpiękniejszą kartkę?

2019-12-18 11:12:00

Finał Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową odbył się w Domu Kultury w Pleszewie. W rywalizacji wzięły udział kartki nadesłane z różnych rejonów województwa wielkopolskiego.

Konkurs organizowany przez Dom Kultury w Pleszewie pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka odbył się po raz 23. W sobotnie popołudnie 14 grudnia do Zajezdni Kultury zjechali autorzy najpiękniejszych kartek bożonarodzeniowych na uroczysty finał.

 

Łącznie na konkurs wpłynęło 1019 prac ze 111 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych.

 

Nagrodzono łącznie 81 osób, przyznając 25 nagród oraz 56 wyróżnień. W każdej kategorii wiekowej przyznano również nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Dyrektor Domu Kultury w Pleszewie natomiast nagrodził Szkołę Podstawową w Rychnowie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac.

 

Galę wręczenia nagród rozpoczął koncert kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu solistów Akademii Piosenki działającej w pleszewskim Domu Kultury. Wystąpili: Natalia Kubiak, Anna Kulza, Zuzanna Klötzel, Olena Łoś, Angelika Śpitalniak, Dominika Wojciechowska oraz Igor Borowski. Nie zabrakło także świątecznych życzeń, które przekazała laureatom, ich rodzinom oraz opiekunom i pedagogom Izabela Świątek – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

 

Nagodzone kartki można podziwiać na wystawie w Domu Kultury w Pleszewie do 6 stycznia 2020 r.

 

Wyniki konkursu:

KATEGORIA I PRZEDSZKOLA – 292 prace

NAGRODY GŁÓWNE

  1. Marcin Przybyła - Świętno

  2. Antoni Fornalczyk - Rusko

  3. Agata Grobelna – Pleszew

Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - Antonina Staszewska - Jarocin

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew - Lena Szymczak – Rokutów

 

WYRÓŻNIENIA

1. Basia Świst - Kalisz

2. Aleksandra Guzik - Żerków

3. Zosia Andrzejczak - Magnuszewice

4. Maja Priefer – Pleszew

5. Zofia Skrzypczak – Koźmin Wlkp.

6. Filip Grzelak - Rychnów

7. Antoni Kempiński - Rokutów

8. Nadia Gil - Lenartowice

 

KATEGORIA II KLASY I-III SZKOŁA PODSTAWOWA - 288 prac

NAGRODY GŁÓWNE

  1. Martyna Klause - Koźmin Wlkp

  2. Jeremiasz Talaga – Koźmin Wlkp

  3. Stanisław Prus – Rychnów

Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - Gabriela Małyszko – Słupca

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew - Wiktoria Sawińska - Trzcianka

 

WYRÓŻNIENIA

  1. Martyna Paterek – Koźmin Wlkp.

  2. Lena Pawlak – Rychnów

  3. Marcel Tomaszewski – Cielcza

  4. Magdalena Warczak – Koźmin Wlkp.

  5. Liliana Maciejewska – Dobra

  6. Mateusz Kowalik – Witkowo

  7. Wojciech Hadrych – Bógwidze

  8. Artur Marciniak - Cielcza

  9. Liliana Pauś - Sowina Błotna

  10. Zofia Baranowska – Janków Pierwszy

  11. Zuzanna Juszczak – Pleszew

  12. Igor Walter – Pleszew

  13. Filip Dominiak – Gizałki

  14. Lena Opiła - Taczanów Drugi

  15. Wiktoria Nowacka - Janków Pierwszy

  16. Nadia Chrzan - Cieśle

  17. Wiktoria Falkowska - Białobłoty

 

KATEGORIA III KLASY IV-VI SZKOŁA PODSTAWOWA – 213 prac

NAGRODY GŁÓWNE

  1. Julianna Grzeszczyk – Ostrów Wlkp

  2. Szymon Przepiórka – Rychnów

  3. Zofia Szymura – Koźmin Wlkp.

Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - Krystian Grzegorski – Koźmin Wlkp.

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew - Maja Szafoni - Brudzew

 

WYRÓŻNIENIA

  1. Magdalena Żywicka - Margonin

  2. Wiktoria Biernacik – Brzeziny

  3. Weronika Owczarczak – Ostrzeszów

  4. Dawid Grzelak – Rychnów

  5. Weronika Drożdżyńska – Radomierz

  6. Aleksandra Pejaś – Brzeziny

  7. Maja Filipowicz - Rychnów

  8. Zuzanna Szablewska – Kowalew

  9. Igor Kozłowicz – Pleszew

  10. Filip Tama - Kwileń

 

KATEGORIA IV klasu VII – VIII Szkoła Podstawowa - 159 prac

NAGRODY GŁÓWNE

  1. Katarzyna Kuświk – Brzeziny

  2. Ewa Stachurska – Ostrzeszów

  3. Natalia Pokrywa - Ostrów Wlkp

Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - Wiktoria Łapacz - Chocz

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew - Anna Czarnowska - Krzyż Wlkp.

 

WYRÓŻNIENIA

  1. Wiktoria Klupieć – Ostrów Wlkp

  2. Klaudia Nowacka – Kowalew

  3. Milena Widerska – Ostrzeszów

  4. Leon Filipowicz – Rychnów

  5. Paweł Witczak – Rychnów

  6. Maja Jakubowska – Korzkwy

  7. Dominik Basiński – Witaszyce

  8. Natalia Wolarz - Brzeziny

  9. Weronika Pera - Jarocin

  10. Jadwiga Bień - Poznań

 

KATEGORIA V - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI - 67 prac

NAGRODY GŁÓWNE

  1. Marta Wawrzyniak – Zielona Łąka k. Pleszewa

  2. Justyna Kasprzyk - Sulin

  3. Wiktoria Taraskiewicz – Czarnków / Huta

Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. - Piotr Golimowski – Słupca

Nagroda Burmistrza MiG Pleszew - Lena Baranowska - Słupca

 

WYRÓŻNIENIA

  1. Marta Wojtkowiak - Pleszew

  2. Milena Żelek – Zagórów

  3. Emilia Zielińska – Brzeziny

  4. Katarzyna Grzęda - Ostrzeszów

  5. Amelia Haupa – Chodzież

  6. Emilia Koza – Czarnków / Obrzycko

  7. Daria Hampelska – Poniec

  8. Radika Łepska - Ostrzeszów

  9. Zuzanna Adamska - Ostrzeszów

  10. Amelia Skrzypniak - Pleszew

  11. Aleksandra Gmyrek - Pleszew

 






iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl