iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Laboratorium pracuje bez zmian

2020-11-16 08:04:51

Zdjęcie: PCM
Pleszewskie Centrum Medyczne informuje, że szpitalne laboratorium funkcjonuje bez zmian. Osoby, które chcą wykonać badania - mogą to robić, pod warunkiem, że będą przestrzegały obowiązujących reguł. Jedną z nich oprócz oczywistej dezynfekcji rąk przed wejściem do szpitala i noszenia maseczki - jest wypełnienie specjalnej ankiety.

Pomimo pandemii pleszewski szpital nie chce ograniczać dostępu do wykonywania szerokiego zakresu badań dla pacjentów. Dotyczy to zarówno tych, którzy mają skierowania od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i tych, którzy muszą zrobić badania niefinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
 
 - Nie możemy zapominać o innych chorobach, które dotykają mieszkańców powiatu pleszewskiego. To najczęściej choroby układu krążenia, nowotwory czy schorzenia metaboliczne. Wykrycie wielu z nich jest możliwe właśnie  dzięki badaniom laboratoryjnym. To pozwala na  szybkie reagowanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dlatego  nie należy bać się wizyty w pracowni analitycznej, jeśli zachowuje się ścisły reżim sanitarny - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes szpitala.
 
 
Placówka zawnioskowała też do wojewody wielkopolskiego   o wyposażenie   laboratorium w urządzenie   do przeprowadzania badań genetycznych w kierunku SARS-CoV-2.
 
 
- Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie pilnych badań  w  naszej placówce. Oznacza to, że czas oczekiwania na wyniki dla pacjentów trafiających do  szpitala w nagłych przypadkach uległby znacznemu skróceniu. Z logistycznego punktu widzenia posiadanie takiej aparatury  pozwoliłoby też na zaoszczędzenie  czasu. Nie trzeba byłoby wozić próbek do innych laboratoriów angażując w to pracowników, którzy są nam potrzebni na miejscu  -   dodaje prezes.
 
 
Zarząd PCM przypomina również, że do odwołania w szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin. W przypadku pacjentów chcących skorzystać z konkretnych poradni, jak i laboratorium konieczne jest wcześniejsze telefoniczne   umówienie się na badania. A wszystko po to, aby   unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi pacjentami.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl