iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Zabójstwo w Pleszewie

M. Meler: "...uderzenia były zadawane zarówno rękami, nogami, jak i przy użyciu ostrego narzędzia..."

2021-08-02 14:38:06

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim podaje wyjaśnienia związane z zabójstwem, do którego doszło w niedzielę na terenie ogródków działkowych w Pleszewie. Jak informuje rzecznik ostrowskiej prokuratury, obrażenia denata wskazują na wysoki poziom agresji.

- Celem wyjaśnienia okoliczności związanych z ujawnieniem w dniu 1 sierpnia tego roku na terenie ogródków działkowych w Pleszewie zwłok 43-letniego mężczyzny,  pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Pleszewie wykonano na miejscu z udziałem biegłych szereg czynności, w tym m. in. szczegółowe oględziny z udziałem biegłego, które to czynności wykazały udział osób trzecich w zdarzeniu. W związku z kolejnymi czynnościami, które zostały podjęte na miejscu zdarzenia, właśnie z ujawnieniem szeregu obrażeń ciała u pokrzywdzonego, zatrzymane zostały trzy osoby, są to mężczyzna w wieku 17 lat, kobieta w wieku 26 lat oraz 22 - letni mężczyzna, wszyscy to mieszkańcy Pleszewa. Na aktualnym etapie zachodzi konieczność przeprowadzenia szczegółowych dalszych czynności, w tym m. in. przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośredniego mechanizmu zgonu. Należy wskazać, że te oględziny, które zostały przeprowadzone z udziałem biegłego z zakresu patomorfologii na miejscu zdarzenia potwierdziły istnienie szeregu obrażeń ciała wykazujących wysoki poziom agresji w zachowaniu ewentualnych sprawców, gdzie uderzenia były zadawane zarówno rękami, nogami, jak i przy użyciu ostrego narzędzia, jak również innych przedmiotów, które znajdowały się na tym ogródku działkowym.   Na tym etapie, na którym się znajdujemy niezbędne jest wykonanie dalszych czynności dowodowych, te czynności w tej chwili odbywają się, są to m. in.  eksperyment procesowy jak i pozostałe zaplanowane przez prokuratora czynności, które pozwolą na podjęcie ewentualnych czynności w zakresie sformułowania zarzutów, jak również ewentualnego wniosku do środków zapobiegawczych - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Zobacz też:

Zabójstwo w Pleszewie. Nie żyje 43-latek


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plInformacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl