DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ciekawostki

Maluchy tłumnie przychodzą na świat

2021-02-15 08:02:00

Zdjęcie: PCM
Do końca stycznia w Pleszewskim Centrum Medycznym na świat przyszło już 89 dzieci. Zapowiada się zatem, że i ten rok pod względem urodzeń może być równie udany, jak miniony 2020. Szpital podsumował ubiegłoroczne porody i okazało się, że pomimo pandemii- maluchów na świat przyszło sporo, bo aż 1174. Co ciekawe - tym razem urodziło się więcej chłopców, niż dziewczynek.

W roku 2020 personel pleszewskiej  porodówki  powitał na świecie 540 dziewczynek i aż 647 chłopców. Średni wiek rodzących mam to 31 lat. Wszystkie porody odbywały się z zachowaniem reżimów sanitarnych.

 

 - Koronawirus  na szczęście niewiele zmienił w przypadku porodów. Ich liczba w odniesieniu do roku 2019 jest porównywalna. Warto podkreślić, że aż 40%  naszych pacjentek pochodzi z spoza  powiatu pleszewskiego, co nas oczywiście bardzo cieszy i jest dowodem dużego zaufania do szpitala. Są to mieszkanki  nie tylko z południowej Wielkopolski, ale i z odległych powiatów - tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.
 

Statystycznie  w ciągu roku na oddział Ginekologiczno-Położniczy  pleszewskiego szpitala trafia średnio 2800 pacjentek. Z tego blisko 1200 przychodzi rodzić swoje potomstwo, a około 300 ma wykonywane  operacje ginekologiczne. Z kolei pół tysiąca kobiet poddaje się drobnym zabiegom ginekologicznym. Oddział zajmuje się też m.in. diagnostyką i leczeniem niepłodności, ciąży pozamacicznej i  endometriozy.

 

- Operacje ginekologiczne przeprowadzamy zarówno  metodami klasycznymi, jak  i  mniej inwazyjnymi. Mam tu na myśli metody laparoskopowe i  histeroskopowe. Ponadto od wielu lat leczymy też obniżenie narządu rodnego przy pomocy podniesienia taśmą TOT. Te zabiegi zostały wdrożone na oddziale dzięki współpracy z urologami z  dolnosaksońskiej Ammerland-Klinik  w Westerstede - uzupełnia dr Ryszard Bosacki, szef oddziału Ginekologiczno-Położniczego i zarazem dyrektor do spraw medycznych.
 
Oddział Ginekologiczno-Położniczy wyposażony jest w 17 łóżek i dysponuje m.in. laparoskopem, histeroskopem, USG, KTG, kolposkopem, a ostatnio wzbogacił się o kardiotokograf z   telemetrią płodową. Pacjentki mają do dyspozycji pokoje z oddzielnymi   sanitariatami, a   same porody odbywają się w pojedynczych salach.

 

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama internetowa w gazecie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl