iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Maseczkowe wyzwanie w CKiW OHP w Pleszewie

2020-06-16 11:42:11

W czasach koronawirusa dbanie o bezpieczeństwo własne i innych to priorytet. I choć nastąpiło poluzowanie nakazów związanych z noszeniem maseczek- to młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP skrupulatnie przestrzega tych zasad, które obowiązują nadal. Z drugiej jednak strony do całej sytuacji podchodzi z dystansem, a dowodem są zdjęcia "zamaskowanych" podopiecznych, które przesyłają placówce.

Wiele wskazuje na to, że maseczki na stałe wejdą do kanonu mody i będą obowiązywały aż do odwołania. Powód jest powszechnie znany - to COVID 19. Od początku pandemii młodzież z Centrum jest uświadamiana, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych, utrzymywanie dystansu fizycznego od innych osób i oczywiście noszenie maseczek.

 

- Wybór maseczek jest nieograniczony. Jedni podopieczni naszej placówki stawiają na klasykę, czyli maseczki medyczne. Inni z kolei celują w kolorowe i nie zawsze typowe osłony twarzy. Najważniejsze jednak, że młodzież zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i przestrzega zasad. Z drugiej jednak strony konieczny jest również dystans, dzięki któremu nam wszystkim udaje zachować się równowagę. Stąd też pomysł szkoły, do której uczęszczają nasi podopieczni  z robieniem i wysyłaniem na profil w portalu społecznościowym zdjęć w maseczkach – wyjaśnia Sylwia Kordylas,  zastępca dyrektora Centrum.

 

Do maseczkowego wyzwania przyłączyli się również nauczyciele uczniów z CKiW, którzy też  pochwalili się swoimi zdjęciami z zakrytymi twarzami. Istotnym elementem wyzwania było też odgadnięcie, kto się kryje pod maseczką.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl