Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Karate

Medale z Austrii

2020-01-20 12:33:42

W sobotę zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w Austrian Karate Championscup w Hard.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate odnieśli międzynarodowy sukces, zdobywając 3 medale. Warto zaznaczyć, że Austrian Karate Championscup to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów karate WKF w Europie.

Dla wielu reprezentacji był to ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się na Węgrzech na początku lutego. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się Kacper Vogt (zdobywca złotego medalu) oraz Dawid Sobkowiak i Michał Florczak (zdobywcy brązowych medali).

W zawodach wzięło udział około 600 zawodników z 13 krajów, w tym troje reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Kacper Vogt w drodze po złoty medal pokonał kolejno Niemca Azoo Laury'ego (3-0), Szwajcara Souto Ebinera Hermesa (3-1), w półfinale Austriaka Hormana Nikolasa (2-0) oraz w finale Niemca Litticha Stanislava (5-0).

Dawid Sobkowiak, w drodze po brązowy medal, wygrał z Wagnerem Miką przez wskazanie sędziowskie oraz Niemcem Erickiem Ehbrechtem (3-0). W kolejnym starciu uległ przez wskazanie sędziowskie Szwajcarowi Niklasovi Barthowi. W bezpośredniej walce repasażowej o brązowy medal pokonał Włocha Puppo Matteo (10-2).

Michał Florczak, w walce o brązowy medal, pokonał Szwajcara Andreja Vranjesa (4-0) oraz Niemca Floriana Kahla (3-0). W następnej walce uległ przez wskazanie sędziowskie Szkotowi Benowi Woodsowi. W starciu o brązowy medal pokonał Szwajcara Giana Galuori (9-0) oraz Fabio Hermanna (5-0).