iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Miasto i Gmina w Pleszewie przystąpi do spółki ZGO

2019-07-16 12:07:00

Zdjęcie: Screen e-sesja 16.07.2019
400 tys. zł to kwota, jaką Pleszew ma wnieść, jako wkład finansowy do jarocińskiej spółki ZGO. Dlaczego gmina ma się stać jednym z udziałowców?

Jednym z tematów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Pleszewie było właśnie przystąpienie Miasta i Gminy w Pleszewie do spółki ZGO,  i to ze znacznym wkładem, bo aż 400 tys. zł.

 

Decyzja o przystąpieniu gminy Pleszew do spółki Zakład Gospodarki Odpadami uwarunkowana była planowanym wzrostem opłat za usługi dla podmiotów, które nie są jej udziałowcami. W przypadku udziałowców ceny nie ulegną zmianie, z kolei gminy spoza spółki zapłacą znacznie więcej. Zmiany w opłatach mają wejść w życie od 1 sierpnia.

 

O zaistniałej sytuacji informowali na sesji obaj burmistrzowie. Tłumaczyli też konieczność szybkiego podjęcia stosownej uchwały.

- Mamy taką informację, że na początku sierpnia odbędzie się walne zgromadzenie wspólników ZGO i wtedy będzie możliwość przyjęcia w poczet wspólników również gminy Pleszew. W związku z tym, mając napięty ten okres pomiędzy tymi decyzjami ZGO oraz wspólników, stwierdziliśmy, że trzeba podjąć taką uchwałę, która by spowodowałaby nasze przystąpienie do tej spółki, a skutkuje to tym, że podmioty niebędące udziałowcami płaciły będą od 1 sierpnia opłatę za odpady zmieszane w wysokości 40 zł na tonie więcej, aniżeli udziałowcy, w związku z czym skutkowałoby to dla nas tym, że mniej więcej ok. 400 tys. zł zapłacilibyśmy więcej za odpady tylko z tego tytułu, że nie jesteśmy udziałowcami ZGO - tłumaczył  podczas sesji wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

 

Głównym udziałowcem spółki jest gmina Jarocin. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami po przystąpieniu gminy Pleszew do spółki, dotychczasowa opłata zostanie utrzymana. Podczas sesji obecnych było 16 radnych i wszyscy opowiedzieli się za przystąpieniem do spółki. Miasto i Gmina w Pleszewie, stając się udziałowcem, obejmie 800 udziałów spółki ZGO.

 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl