iPleszew.pl reklamy
Karate

Michał Florczak ze srebrem podczas turnieju ligi światowej Larnaca Cypr

W dniach 28.09-2.10 odbył się turniej ligi światowej Series A Larnaca 2023. W turnieju wystartowało 937 zawodników z 76 państw. Bardzo dobry start zanotował Michał Florczak reprezentujący Pleszewski Klub Karate zajmując 2. miejsce w kategorii – 84 kg.

Michał stoczył pięć wygranych walk aby mógł wystąpić w finale tej kategorii.

W pierwszej walce pokonał zawodnika z Francji Joachim-Arnaud Klilin 2-0, w drugiej walce zwyciężył Serba Mijalkovic Urlos 5-0, w kolejnej pokonał Łotysza Sadikkovs Dens 3-1, w czwartej pokonał Słowaka Smoliga Julian Enrik 4—3.

W półfinale pokonał poprzez wskazanie 3 do 1 przy stanie 4 do 4 zawodnika z Iranu Edalati Saman.

Finał to walka z Gyurik Adi, w którym Florczak musiał uznać wyższość zawodnika ze Słowacji przegrywając po zaciętej walce 0-6.

Trzeba podkreślić bardzo dobry start reprezentacji Polski. Był to pierwszy historyczny start Polaków na Lidze Światowej, w którym aż 4 zawodników walczyło o medale, a dwóch z nich wraca z nimi.

Julia Daniszewska z Sonkei Gdańsk wywalczyła rewelacyjne złoto w kategorii + 68 kg, natomiast Michał Florczak z Pleszewskiego Klubu Karate wraca ze srebrem.

To absolutnie bardzo dobry wynik. Polskie karate wchodzi na poziom, na którym jeszcze nigdy nie było. A szczególnie wynik Michała Florczaka jest dobrym symptomem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Karate WKF, które odbędą się w dniach 24-29.10.2023 w Budapeszcie. Trenerem Michała Florczaka jest Bartłomiej Sołtysiak.