iPleszew.pl reklamy
Z policji

Mieszkańców zaniepokoił hałas. Uszkodził drzwi i samochód

2022-11-29 11:27:50

49-latek z Kępna piątkową noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna trafił tam po tym, jak uszkodził samochód pleszewianina. Kopiąc w pojazd, spowodował wgniecenia w drzwiach. To nie jedyny czyn, którego się dopuścił. Mężczyzna uszkodził też drzwi do klatki schodowej i do sklepu. Swoim działaniem wyrządził szkody na łączną kwotę 17 tysięcy złotych.


25 listopada br. po godz. 22.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło w Pleszewie na os. Mieszka I. Mieszkańców zaniepokoił hałas, dochodzący z klatki schodowej i ulicy.

Na miejsce pojechali policjanci, którzy przy sklepie spożywczym zauważyli mężczyznę. Metalowym narzędziem uderzał on w drzwi wejściowe sklepu. Wandal nie reagował na polecenia i wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Mundurowi obezwładnili go, a następnie doprowadzili do pleszewskiej komendy. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Kępna.

Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Uszkodzone drzwi w sklepie to nie jedyny czyn, którego dopuścił się 49-latek. Kopiąc, uszkodził też drzwi do klatki schodowej i zaparkowany samochód marki Peugeot. Straty wycenione zostały na kwotę 17 tysięcy złotych.

49-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty, dotyczące uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego dopuścił się tych czynów. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl