Z policji

Mieszkaniec gminy Pleszew wpadł w sąsiednim powiecie

Mieszkaniec gminy Pleszew wpadł w sąsiednim powiecie

116 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Pleszew na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Mandat, punkty karne i zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

We wtorek 17 czerwca 2025 o godz. 23.06  na ul. Al. Wolności w Witaszycach policjanci przyłapali kierowcę na zbyt szybkiej jeździe.

Podczas nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Jarocin, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Volkswagen Passat, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni są policjanci „drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 116 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze krajowej nr 11 w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 18-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego przekroczył ją o 66 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 13 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


Źródło: KPP Jarocin/Agnieszka Zaworska


Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884