iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Moc atrakcji podczas Miejskiego Festynu

Zdjęcie: Facebook/Kompaktowy Pleszew

Dzień Dziecka jak co roku świętowano na wielkiej imprezie w Parku Miejskim w Pleszewie. Dzieciaki mogły liczyć na moc atrakcji, a także zaprezentować swoje walory artystyczne. Nagrodzono także najlepszych za jubileuszowe i ekologiczne konkursy.

W Pleszewie Dzień Dziecka świętuje się każdego roku na Miejskim Festynie. Tegoroczna impreza odbyła się 4 czerwca jak zwykle w Parku Miejskim w Pleszewie. Tradycyjnie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przez cały czas trwania imprezy czynne były darmowe dmuchańce i skakańce, wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu przy wsparciu Fundacji Animacja i Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich stworzyli kącik animacyjny dla dzieci, w którym można było pomalować twarz, wykonać tatuaż lub pograć, porysować i miło spędzić czas.

Aby uczcić jubileusz 740-lecia Pleszewa wolontariusze oraz Spółka Sport Pleszew i Muzeum Regionalne w Pleszewie stworzyli grę terenową zlokalizowaną na terenie całego parku. Chętni mieli do wykonania kilka różnych zadań np. ozdobienie korony królewskiej, zaprojektowanie jubileuszowej monety czy zrobienie zdjęcia w królewskim przebraniu. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczestnik otrzymał możliwość wrzucenia losu do urny, dzięki któremu można było zdobyć cenne nagrody – rower, deskorolki, hulajnogi i inne gadżety sportowe.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Pleszew z licznymi przedstawieniami, układami choreograficznymi, piosenkami, wierszami i inscenizacjami. Wszyscy otrzymywali gromkie brawa, a niektóre występy porwały licznie zgromadzoną publiczność. Swoją obecnością uświetnili imprezę również przedstawiciele wszystkich służb. Z symulacjami pożarów oraz wozem strażackim przyjechała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, z edukacją na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i nauką pierwszej pomocy pojawiło się WOPR Gołuchów z Młodymi Ratownikami, radiowóz policyjny można było podziwiać dzięki policjantce z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, a Straż Miejska znakowała rowery chętnym uczestnikom festynu. Stoisko ekologiczne natomiast przygotowali pracownicy Wydziału Gospodarowania Odpadami UMiG w Pleszewie.

Jubileuszową ucztę dla mieszkańców przygotowało Bistro Duet Paulina Wolińska. Na przybyłych gości czekało 740 darmowych kiełbasek z grilla oraz 740 porcji grochówki. Na koniec imprezy podsumowano konkursy. Pierwsze nagrody odebrali uczestnicy konkursu organizowanego podczas festynu na najlepsze życzenia dla Pleszewa z okazji jubileuszu 740-lecia miasta.

  • I miejsce – Julia Uciechowska
  • II miejsce – Dagmara Gołdyn
  • III miejsce – Jagoda Bielecka

Ponadto nagrodzono szkoły i uczniów za konkurs Region Czysty na 6 oraz za II edycję akcji (Nie)typowo Rowerowo na najbardziej rowerową klasę i szkołę. 

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO