iPleszew.pl reklamy
Edukacja

Mural na budynku szkoły, stoły do gry w szachy na zewnątrz

2021-12-07 12:12:00
Zdjęcie: gizalki.pl
Mural na budynku szkoły, stoły do gry w szachy na zewnątrz oraz warsztaty szachowe zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Szkołę Podstawową im. Obrońców Tobruku w Tomicach.

Nieformalna grupa Gambit, działająca pod Patronatem Uczniowskiego Klubu Sportowego Tobruk  przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Tobruku w Tomicach przystąpiła do tegorocznej edycji Konkursu Mikrodotacje Wielkopolska Wiara i pozyskała fundusze w wysokości 9 863,10 zł, które przeznaczyła na realizację projektu Wyspa Szachowa, szachy łączą pokolenia. Z ponad 180 złożonych wniosków znalazł się on w pięćdziesiątce zwycięskich inicjatyw społecznych. Dzięki projektowi na boisku szkolnym pojawiły się zewnętrzne stoły do gry w szachy na świeżym powietrzu. Dla chętnych uczniów został przeprowadzony cykl warsztatów szachowych, które poprowadził absolwent Szkole Podstawowej im. Obrońców Tobruku w Tomicach, a na zakończenie projektu odbył się turniej szachowy.

 

Na tym nie koniec! W ramach Inicjatywy Młodzieżowej opracowane zostało działanie Historia zamknięta w muralu. Dzięki niemu można było zrealizować jeszcze jedno marzenie – w wyjątkowy sposób upamiętnić bohaterstwo Patronów szkoły. Na budynku szkolnym powstało niezwykłe dzieło, autorstwa Jarosława Czyża – artysty z Wrześni,  nawiązujące do 80. rocznicy walk o Tobruk. Wykonanie muralu poprzedziły warsztaty plastyczne z artystą oraz konkurs na projekt muralu.

Źródło: gizalki.plCzytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl