iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Artykuł partnera

Najbardziej popularne sporty wodne w Polsce

2020-07-14 12:07:00

Lato w pełni, wiele osób planuje więc urlop. Oprócz wybrania idealnego miejsca do wypoczynku, warto także pomyśleć o aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna, nawet na wczasach.

Lody, gofry, frytki i kolorowe drinki mogą przyczynić się do szybkiego wzrostu masy ciała, a co za tym idzie - zepsutego humoru po powrocie z wakacji. Na szczęście w Polsce mamy wiele możliwości w zakresie sportów wodnych, tak popularnych w lecie. Warto więc zapoznać się z różnymi dyscyplinami i wybrać spośród nich coś dla siebie.

Pływanie

Chyba najpowszechniejszy i najprostszy w wykonaniu sport wodny. Pływać można wszędzie - w rzece, jeziorze, morzu, a także basenach i parkach wodnych. Jest to świetna aktywność zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych oraz seniorów. Pływanie aktywuje wiele partii mięśniowych, a poprzez indywidualne dobranie stylu można dozować intensywność treningu.

Tego typu wysiłek polecany jest zwłaszcza osobom posiadającym schorzenia kręgosłupa, nadmierną masę ciała lub problemy ze stawami. Regularna aktywność doskonale wpływa na poprawę kondycji, a także powoduje uwalnianie hormonów szczęścia - polepsza więc również nastrój.

Kajakarstwo

Można je uprawiać w pojedynkę, a także w kajaku wieloosobowym. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które oprócz wprowadzenia odrobiny ruchu, zainteresowane są także poznaniem okolicznych krajobrazów. Malownicze trasy dają świetną okazję do zaobserwowania lokalnych zwierząt i roślin, co może zaciekawić fotografów.

 

 

Spływy organizowane są zwykle na przyjemnych i łatwych odcinkach rzek, nie trzeba mieć zatem doświadczenia, aby spróbować swoich sił w wiosłowaniu. Jest to stosunkowo niedrogi sport, niewymagający dodatkowego osprzętu oprócz wypożyczonego kajaka, wioseł, oraz kapoka - oczywiście obowiązkowego!

Kitesurfing

Jest to spopularyzowana w ostatnich latach dyscyplina sportowa dla bardziej zaawansowanych osób. Polega na poruszaniu się na specjalnej desce przy pomocy latawca napędzanego siłą wiatru. Najlepiej sprawdzają się do tego obszary, gdzie można spodziewać się odpowiednich warunków wietrznych, np. na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Teoretycznie każdy może spróbować swoich sił w tego typu sporcie, wskazane jest jednak posiadanie dobrej kondycji fizycznej oraz silnych ramion. W wielu miejscach powstają szkoły udzielające lekcji kitesurfingu, a wykwalifikowani trenerzy pomagają zarówno opanować podstawy, jak i podszkolić nabyte już umiejętności.

Nurkowanie

Zachwyci amatorów podwodnej fauny i flory, pragnących eksplorować malownicze zakamarki i zatopione wraki. Aby samodzielnie móc uprawiać ten sport, uprzednio należy ukończyć kurs pod okiem doświadczonego nauczyciela. Na zajęciach kursanci uczą się prawidłowej obsługi sprzętu, komunikacji pod wodą i innych istotnych zasad. Nurkowanie zaliczane jest do sportów ekstremalnych, przed rozpoczęciem nauki warto więc poddać się podstawowym badaniom lekarskim i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do uprawiania tej dyscypliny.

 

 

Wędkarstwo

Nie jest to może szczególnie dynamiczny sport, jednak bardzo popularny w Polsce. To doskonała okazja aby się odstresować, spędzić sporo czasu na łonie natury oraz poćwiczyć cierpliwość. Przy każdym zalewie i jeziorze dostępne są stanowiska dla wędkarzy, wystarczy więc zaopatrzyć się w wędkę, przynętę oraz kilka wolnych godzin i czekać na obfity połów.

Jak widać, w Polsce można uprawiać wiele różnorodnych sportów, od spokojnych dyscyplin dla początkujących, po wycieńczające treningi owocujące wielodniowymi zakwasami. Ważne, aby podejść do sprawy indywidualnie i odnaleźć aktywność, która oprócz ruchu zapewni nam także solidną dawkę radości.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Easy SurfShop, oferującym m.in. sprzęt do windsurf i kitesurfingu

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl