iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ważne sprawy

Nakrętki nadal potrzebne!

2020-10-12 13:46:57

Już 600 kg nakrętek udało się zebrać od ludzi dobrej woli na rzecz Patryka Marciniaka. To absolwent Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który 1 stycznia 2020 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Placówka od miesiąca prowadzi aktywną zbiórkę na specjalistyczną rehabilitację byłego ucznia i przypomina, że codziennie można dostarczać kolejne nakrętki do siedziby Centrum.

Przypomnijmy - do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w pierwszy dzień Nowego Roku. 21-letni Patryk miał wypadek samochodowy, w którym odniósł bardzo ciężkie obrażenia. Doznał poważnego złamania nóg i rąk, ma pękniętą śledzionę i nerki. Również kręgi szyjne zostały uszkodzone. Pomimo szeregu bardzo skomplikowanych operacji do tej pory nie odzyskał świadomości. Rodzina chłopaka za wszelką cenę chce ratować jego zdrowie, dlatego zbiera pieniądze na rehabilitację.  
 

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją mieszkańców Pleszewa, którzy przynoszą do naszego Centrum nakrętki. Zdarza się, że są osoby, które  fatygują się tylko po to, aby przynieść ich zaledwie kilkanaście, bo uważają, że każda się przyda. To pokazuje, że apel odnosi skutek, a my wierzymy, że z przysłowiowego ziarnka do ziarnka zbierze się miarka - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca  dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 

 

Akcja zbierania nakrętek dla Patryka będzie trwała aż do odwołania.  Można  je  przynosić  codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Przy okazji  Centrum  prosi, aby były to tylko i wyłącznie  nakrętki wykonane z plastiku, a nie  inne przedmioty zrobione  z tego materiału. Segregowanie ich przysparza bowiem wiele problemów firmom, które je skupują. Podnosi też koszty recyklingu. Ich wielką zaletą jest wykonanie z polietylenu, który przetworzeniu  na granulat od razu można  przerobić na nowe nakrętki. Ich skupem zajmują się firmy recyklingowe.  Płacąc za nie sprawiają, że te pieniądze  trafiają na konta osób potrzebujących pomocy. W tym przypadku będzie to pomoc dla Patryka.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl