iPleszew.pl reklamy
Gołuchów

Nastolatki pełne artystycznej mocy

2021-08-19 11:34:13
Zdjęcie: Gołuchowskie Centrum Kultury "Zamek"
W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie dobiegają końca warsztaty w ramach Akademia Młodych Liderek.

Warsztaty rozwojowe z elementami arteterapii w oparciu o biografie wybitnych Wielkopolanek, od kilku dni w Gołuchowie prowadzi Fundacja Woykowska.org. Zajęcia przeznaczone są dla nastolatek, które dzięki nim mają nabrać m.in. pewności siebie, przebojowości czy asertywności. Dlatego też Akademia Młodych Liderek nazywana jest często "warsztatami mocy".

 

- W Polsce aż 81 proc. dziewczynek nie ma wysokiej samooceny. Następstwa tego stanu rzeczy odbijają się nie tylko na nich samych, ale też na całym społeczeństwie. Dziewczęta z niską samooceną nie angażują się bowiem społecznie (83 proc.), cierpią na zaburzenia odżywiania (78 proc.) lub w inny sposób narażają swoje zdrowie. Z badań wynika, że 89 proc. dziewcząt nie będzie w przyszłości asertywnych i nie będzie bronić własnych decyzji. Dziewczyny nie są pewne swoich umiejętności, nie wierzą we własną sprawczość, obawiają się marzyć i sięgać wysoko. Powodów tego stanu rzeczy jest mnóstwo, jednym z nich jest brak tzw. role model, czyli wzorów do naśladowania - zwracają uwagę przedstawiciele fundacji.

 

Ponadto podczas zajęć dziewczęta m.in. dyskutowały o roli kobiety kreowanej i pokazywanej w mediach, projektowały okładkę gazety, która wyrażała ich przekonania, wartości i światopogląd oraz tworzyły wizję siebie w 2050 r.

 

Czas wizyty fundacji w Gołuchowie, to nie tylko praca z nastolatkami, ale także zorganizowane warsztaty malarskie dla kobiet „ODmalowane“. Na piątek, 20 sierpnia, zaplanowano wystawę prac, które wyszły spod pędzla malarek podczas zajęć.

(alf)
Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl