iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Nastolatkowie zniszczyli oświetlenie wagonu

2023-01-19 07:01:00
Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe/Zajezdnia Kultury Pleszew

Poświąteczna "zabawa" grupy młodzieży, zakończyła się zniszczeniem mienia, a następnie wizytą w pleszewskiej komendzie. 13-latka i jej o rok starszy kolega ponieśli konsekwencje swoich czynów. Zobowiązani zostali do naprawienia wyrządzonej szkody.


27 grudnia u.br do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu mienia. Do zdarzenia doszło na ul. Kolejowej w Pleszewie. Potłuczone zostały żarówki z łańcucha świetlnego, którym ozdobiony był jeden z wagonów kolejki wąskotorowej. Zniszczeniu uległa również tablica informacyjna, umieszczona na wagonie. 


Policjanci przeprowadzili w tej sprawie czynności wyjaśniające. Okazało się, że odpowiedzialnymi za to zdarzenie są nieletni mieszkańcy gminy Pleszew w wieku 13 i 14 lat. 
Zarówno 13-latka, jak i o rok starszy kolega, nie byli wcześniej karani i nie przejawiali demoralizacji. Zostali oni zobowiązani przez policjantów do naprawienia wyrządzonej szkody. 

 

Policja apeluje, aby osoby nieletnie zachowywały się zgodnie z prawem. Trzeba wiedzieć również, że konsekwencje postępowania swoich dzieci ponoszą także rodzice. Radzimy dzieciom i młodzieży kierować się rozsądkiem, a rodzicom, aby większą opieką otaczali swoje dzieci.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl