iPleszew.pl reklamy
Z policji

Nie był to trzeźwy poranek

Policjanci z pleszewskiej komendy przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Podczas trwającej trzy godziny akcji, mundurowi sprawdzili trzeźwość 547 kierujących. Pięciu z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tym, którzy zdecydowali się „jechać na podwójnym gazie”, zostały zatrzymane prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Ci, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu zagrożeni są wysoką karą grzywny lub karą aresztu. 

W poniedziałek 13 listopada policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Prewencyjne działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu pijanych za kierownicą oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja prowadzona była na terenie całego kraju.

Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzili 547 kontroli stanu trzeźwości. Przez trzy godziny funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden kierował pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a czterech po użyciu alkoholu.

O godz. 5.40 na DK nr 12 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. 55-letnia mieszkanka gminy Czermin miała 0,26 promila alkoholu w organizmie. Podobny wynik zanotował 38-letni kierowca peugeota, mieszkaniec gminy Gołuchów. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało 0,3 promila alkoholu w organizmie u 41-letniego kierowcy opla; 0,2 promila miał 38-letni kierowca renault, a 0,6 promila - 44-letni mieszkaniec Kalisza, kierowca busa marki Renault.

Wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu, stracili uprawnienia do kierowania, a ich sprawą zajmie się Sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Ci, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu zagrożeni są wysoką karą grzywny lub karą aresztu. 

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO