iPleszew.pl reklamy
Z policji

Nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, ciężarówką wjechał w audi

2022-01-20 09:04:58
Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe. Zmianie uległy także kwoty mandatów za spowodowanie kolizji drogowej.

O tym, że prędkość nie popłaca przekonał się 31-letni kierowca volkswagena z gminy Stęszew. Jechał w obszarze zabudowanym 81 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 31 km/h. Do zdarzenia doszło w Tomicach. Ta podróż zakończyła się mandatem karnym w wysokości 800 zł. 

 

W Karsach, policjanci zatrzymali samochód marki Ford. Za kierownicą siedziała 51-latka. Policjanci ukarali ją mandatem karnym w wysokości 800 zł.  

 

Mandat w wysokości 400 zł policjanci nałożyli na 18-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna jechał  z prędkością 77 km/h. 

 

O tym, jakie dotkliwe kary pieniężne grożą teraz za popełnione wykroczenia, w tym za spowodowanie kolizji drogowej, przekonał się 39-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który jadąc ciężarowym renault, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, uderzając w samochód marki Audi A3. Do zdarzenia doszło 18 stycznia br. o godz. 19.20 na ul. Hallera. 39-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. 

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl