iPleszew.pl reklamy
Ciekawostki

Niekorzystna pogoda nie odstraszyła odwiedzających. Tłumy na targach w Marszewie

Sprzęt rolniczy, kiermasz ogrodniczy i wielkanocny, pokazy rękodzieła oraz darmowe konsultacje – to wszystko czekało na osoby, które pojawiły się na Wiosennych Targach Rolno Ogrodniczych AGROMARSZ, organizowanych w niedzielę, 2 kwietnia, w Marszewie przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

 

Targi w Marszewie były pierwszymi w tym roku, organizowanymi przez WODR. Jednocześnie była to impreza wchodząca w cykl wydarzeń towarzyszących Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023 oraz wpisujących się w obchody przypadającego w tym roku 100-lecia państwowego doradztwa rolniczego. Mimo niekorzystnej pogody, na targach w Marszewie pojawiły się tłumy odwiedzających.

Zgodnie z tradycją, w Marszewie otwieramy coroczny kalendarz imprez targowych organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Targi w Marszewie to doskonała okazja, aby porozmawiać w gronie fachowców o najnowszych trendach i rozwiązaniach w produkcji rolniczej. Wymiana doświadczeń i wspólne dyskusje na różnorodne tematy bez wątpienia przyczyniają się do rozwoju poszczególnych gospodarstw, a co za tym idzie, także całego polskiego rolnictwa – mówił Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu podczas uroczystości otwarcia targów w Marszewie.

Ponadto, dodawał: – Ten rok będzie wyjątkowy zarówno dla WODR, jak i całego państwowego doradztwa rolniczego. Warto podkreślić, że w tym roku obchodzimy 100-lecie państwowego doradztwa rolniczego. To pokazuje, jak bogata jest tradycja wspierania i pomagania rolnikom, zaś targi w Marszewie są jedną z imprez, która wpisuje się w cykl obchodów 100-lecia doradztwa.

Targi w Marszewie to nieodłączna impreza w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Oprócz tematyki rolniczej, na targach nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego. Nowością był za to kiermasz wielkanocny, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, które przypadają już za tydzień. Ponadto, odwiedzający mogli także wziąć udział w warsztatach z rękodzieła oraz w szkoleniu na temat nowych zasad przekazywania płatności bezpośrednich. Targom towarzyszył Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ubojnia gola
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO