2,5 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na aktywizację zawodową

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Rekrutacja

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie - to dobry start w przyszłość!

2021-03-31 11:03:00

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie zaprasza tegorocznych ósmoklasistów do skorzystania ze swojej edukacyjnej oferty! Zainteresowani uczniowie, zamiast osobistego składania dokumentów w sekretariacie szkoły, wypełnią formularz on-line, który będzie zamieszczony na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.

Szkoła prowadzi nabór do jednej klasy, w ramach której proponowana jest nauka na dwóch profilach:

  • przyrodniczo-medycznym (rozszerzone przedmioty: matematyka, biologia, chemia)
  • przyrodniczo-politechnicznym (rozszerzone przedmioty: matematyka, geografia, język angielski), uczniowie mogą też na starcie wybrać drugi język obcy - hiszpański (od podstaw) lub niemiecki (kontynuacja)

 

 

NLO to szkoła z nowoczesnym podejściem, która oferuje usługę edukacyjną na bardzo dobrym poziomie. Szkoła jest mała i kameralna  – docelowo każdego roku otwierana jest tyko jedna klasa. Dzięki temu jakość kształcenia i indywidualne podejście do każdego ucznia są zawsze na pierwszym miejscu. Nauczyciele stawiają wysokie wymagania edukacyjne w połączeniu z szacunkiem dla ucznia i pomocą w odkrywaniu indywidualnych uzdolnień i możliwości. W szkole panuje dobra atmosfera, a w codziennych działaniach stawia się na inspirowanie i motywowanie uczniów w kontekście rozwoju naukowego oraz osobistego.

 

 

Zadaniem szkoły średniej jest przygotowanie do matury, do studiowania, oraz – po prostu – do życia. To niewątpliwie też idealny czas na szlifowanie znajomości języków obcych. Wspierając wszechstronny rozwój uczniów, proponowany jest udział w zajęciach autorskich, możliwość działania w sprawczym samorządzie uczniowskim, udział w licznych projektach i zajęciach pozalekcyjnych. Wyjazdy edukacyjne, warsztaty językowe w Londynie oraz wykłady i laboratoria na uczelniach wyższych są uzupełnieniem szerokiego wachlarza oferty szkoły. W NLO uczeń otrzymuje wszystko, czego potrzeba, aby zdać maturę na wysokim poziomie. Jednocześnie placówka pomaga młodym ludziom budować poczucie własnej wartości oraz wiarę we własne możliwości. Absolwent NLO zna swoje mocne strony i ma odwagę stawić czoła nowym wyzwaniom - świadomie wybiera i kreuje swoją przyszłość.

 

 

                            

Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia są kolejne wyniki maturalne: najlepsze w Pleszewie i dużo wyższe od średniej krajowej. 

Szkoła uzyskała też srebrną odznakę
w rankingu "Perspektyw"

 

Świetne wyniki matur umożliwiają kontynuację edukacji na wybranych uczelniach. Mimo dużej konkurencji absolwenci NLO studiują na wymarzonych kierunkach m.in. medycynę, prawo, fizjoterapię, pielęgniarstwo czy też inżynierię farmaceutyczną, zarządzanie państwem, dziennikarstwo.

 

 

Szkoła powstała w 2016 roku w ramach odpowiedzi na poszukiwanie nowej jakości w edukacji. Organem prowadzącym NLO jest Fundacja Rozwoju Lokalnego CIVITAS. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej i funkcjonuje bez pobierania czesnego. Oferta skierowana jest do uczniów z dobrymi wynikami w nauce, świadomych swojego potencjału oraz wartości dobrej edukacji. Choć wydaje się, że nie minęło dużo czasu od otwarcia szkoły, NLO zdobyło już pozycję i renomę w Pleszewie. W zeszłorocznej rekrutacji dwie osoby ubiegały się o jedno miejsce, większość kandydatów to absolwenci ze świadectwami "z paskiem".  Od września w NLO uczy się 105 uczniów w czterech klasach.

 

 

Inwestycja w edukację to dobry start w przyszłość. W NLO zaczynają się możliwości. Szkoła powstała z myślą o tym, aby każdy nasz uczeń mógł osiągnąć więcej.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Dni Karpia 2021