iPleszew.pl reklamy
Z gminy

Nowa droga już w trakcie budowy

2022-07-26 10:07:00
Zdjęcie: pleszew.pl

Ma za zadanie odciążyć ruch samochodów dostawczych, a także pomóc firmom w rozwoju i tworzeniu nowych miejsc pracy. Niedawno rozpoczęły się prace przy inwestycji. Mowa o drodze 1KDD łączącej drogę powiatową 4335P z drogą gminną w Pleszewie.


Droga ta ma znaczenie dla rozwoju gminy i to z kilku powodów. Inwestycja powstaje przede wszystkim po to, by odciążyć ruch samochodów dostawczych w Tomaszewie i na ul. Szenica. Obecnie to właśnie tymi odcinkami odbywa się transport do firm umiejscowionych przy drodze krajowej, gdzie nie ma możliwości zjazdu do siedzib przedsiębiorstw. Jedna z tych firm planuje rozbudowę, a co za tym idzie, da miejsca pracy kolejnym pleszewianom. –Przy nowej drodze znajdują się również działki będące własnością Miasta i Gminy Pleszew. Inwestycja ma więc również pomóc w przyciągnięciu inwestorów na te tereny – podkreśla zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek.

Prace przy inwestycji już się rozpoczęły. Projekt przewiduje budowę odcinka drogi o długości 960 m, skrzyżowania z drogą biegnącą na Korzkwy, jezdnię ze zjazdami gospodarczymi i rowem odwadniającym. Koszt przedsięwzięcia to 1,9 mln zł, jednak aż 1,5 mln zł Pleszew pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl