iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wydarzenia

Nowa siedziba Domu Kultury w Pleszewie po otwarciu

2019-10-15 14:10:00

Wiele imprez towarzyszyło otwarciu Domu Kultury w Pleszewie, które odbyło się w miniony weekend.

Przypomnijmy, że nowa siedziba DK została utworzona w dawnej „małej parowozowni”. Budynek został oczywiście gruntownie przebudowany i rozbudowany, ale z zachowaniem dawnego charakteru. Oprócz głównej sali koncertowej,  ulokowano tam salę do nauki tańca i baletu, sale muzyczne oraz inne sale warsztatowo-zajęciowe. Swoje miejsce ma także oczywiście administracja. W sumie obiekt liczy 26 pomieszczeń (nie uwzględniając korytarzy). Na froncie zaprojektowano zieleń, a z drugiej strony – obszerny parking umożliwiający również organizację przedsięwzięć plenerowych. Warto zatrzymać się przy sali koncertowej wyposażonej w nowoczesne nagłośnienie, wysokiej jakości ekran projekcyjny wraz z projektorem. Uwagę zwraca również niezwykła stylistyka wnętrz – łącznie z torowiskiem pozostawionym pod szklaną podłogą.

 

Całość robót kosztowała 6,9 mln złotych, z czego 4,3 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Reszta kwoty pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Pleszew.

 

- Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Pleszew, którzy trzymali kciuki za powodzenie inwestycji. Mieliście i macie największy udział w tworzeniu pleszewskiej kultury będąc jej odbiorcami i kreatorami – powiedział podczas uroczystości dr hab. Arkadiusz Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

 

Nowa lokalizacja Domu Kultury, to kolejny rozdział, rozpoczętego jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej, nowego otwarcia w pleszewskiej kulturze. Pewnym preludium była oczywiście rewitalizacja kina Hel. Natomiast wszystko rozpoczęło się od otwarcia w roku 2018 nowej siedziby Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w byłym budynku stacji kolejowej Pleszew Miasto. Kilka tygodni później zainaugurowano nową salę koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, która również powstała przy wsparciu materialnym Samorządu Miasta i Gminy i Unii Europejskiej. Już w roku 2019 władze samorządowe powierzyły zarządzanie Domem Kultury osobie z nową wizja w tej dziedzinie. Dyrektorem instytucji został kulturoznawca Przemysław Marciniak.

 

Nowa siedziba Domu Kultury to drugi moduł centrum kulturalnego w obiektach podworcowych, pierwszy to oczywiście wspomniana Biblioteka.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl