iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Nowe toalety w kinie Hel

2023-01-13 08:42:36
Zdjęcie: pleszew.pl

Zakończył się I etap przebudowy kina Hel w Pleszewie. Zostały wykonane nowe sanitariaty, dostosowano je również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Trwają dalsze prace, ale już widać efekty.


Remont kina Hel w Pleszewie obejmujący głównie zmianę lokalizacji toalet rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku. Dawne sanitariaty zostały zburzone i przeniesione w nowe miejsce. Tam wykonano szereg prac, aby między innymi dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz tego wyremontowano pomieszczenia socjalne oraz obszar strefy widza. Remont obejmował m.in.: wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie robót murowych, wykonanie tynków, sufitów oraz prac malarskich. Ponadto wykonane zostały nowe instalacje elektryczne i teletechniczne, grzewcze, wodno-kanalizacyjne, a także wentylacyjne.

 

Modernizacja wyniosła 583.854,21 zł z czego 90.000,00 zł Samorząd Miasta i Gminy Pleszew pozyskał z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Kulisy Kultury”.

 

Obecnie trwają prace nad modernizacją kolejnych pomieszczeń w kinie. W przestrzeni przed wejściem do sali kinowej oraz w miejscu zburzonych sanitariatów powstanie kawiarnia, która ma być dostępna dla klientów niezależnie od godzin otwarcia kina.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl