iPleszew.pl reklamy
Z gminy

Nowe wyróżnienie dla Ambasadorów Miasta i Gminy Pleszew

Zdjęcie: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Stworzono nowe wyróżnienie dla Ambasadorów Miasta i Gminy Pleszew - HONOROWY BOGUSZ. Pierwszy już został przyznany - trafił do Hanny Suchockiej.

HONOROWY BOGUSZ to forma przestrzenna autorstwa Mateusza Ośko - absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu będąca sumą wielu projektów koncepcyjnych Mariana Bogusza, których nie zdążył zrealizować za życia.
 
Sam Marian Bogusz to nasza wizytówka - malarz, rzeźbiarz, autor realizacji przestrzennych, scenograf, aktywny inicjator wydarzeń artystycznych. Czołowy przedstawiciel awangardy i sztuki nowoczesnej. Twórca warszawskiej „Grupy 55” i kierownik jednej z pierwszych powojennych polskich galerii sztuki współczesnej „Krzywe Koło”. Przede wszystkim jednak pleszewianin, który w Pleszewie urodził się, spędził dzieciństwo i młodość.
 
Honorowe wyróżnienie będzie trafiać do osób otwartych na świat i odważnych, które – jak Bogusz – lubią eksperymentować, nie poddają się zastanej rzeczywistości i chcą ją zmieniać.
 
Ale jednocześnie do osób, które czerpią siłę do działania z własnych korzeni i są dumni ze swojego pochodzenia.
 
Wyróżniony to największy ambasador swojego rodzinnego miasta. BOGUSZ ma inspirować i przypominać o swoim pochodzeniu. Ma zachęcać do działań globalnych, ale i promowania marki, jaką jest Pleszew.
 
Pierwszy BOGUSZ trafił do rąk prof. UAM dr hab. Hanny Suchockiej, pleszewianki, premier RP w l. 1992-1993. Okazja do wręczenia był jubileusz 55-lecia pracy naukowej.
Źródło: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO