iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
CKiW OHP Pleszew

Nowe zasady obowiązujące w szkole

2020-08-28 08:17:43

Podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wracają od września do szkoły i internatu. Są już opracowane wytyczne na podstawie zaleceń Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej, które dotyczą organizacji pracy i nauki w warunkach pandemii. Konieczne jest też przeprowadzenie szkoleń dla kadry opiekuńczo-wychowawczej i uczniów dotyczących zachowania zasad sanitarnych.

Koronawirus wciąż jest w natarciu, toteż konieczne okazało się   wypracowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa, dzięki którym możliwe będzie odbywanie zajęć na terenie CKiW. I tak do szkoły wrócą ci uczniowie, którzy nie wykazują objawów sugerujących infekcję dróg oddechowych. Ponadto członkowie ich najbliższych rodzin nie mogą przebywać na kwarantannie bądź też w izolacji.   Konieczne jest też zapewnienie odpowiednich środków dezynfekcyjnych do rąk i odkażania pomieszczeń. Wśród pozostałych zaleceń jest też konieczność używania maseczek, przyłbic i jednorazowych rękawiczek przez osoby z zewnątrz, które będą odwiedzały Centrum.
 
 
 - Bezpieczeństwo uczniów i kadry jest dla nas priorytetem, dlatego wszystkie zalecenia zostaną wdrożone i będą rygorystycznie przestrzegane. Jest to w interesie nas wszystkich, bo im większy reżim sanitarny, tym mniejsze szanse na zakażenie i dalsze rozprzestrzenianie się wirusa - wyjaśnia   Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.
 
 
Zalecenia higieniczno-sanitarne dotyczą też zachowania   dystansu   fizycznego od innych osób i ograniczania kontaktów osobistych.
 
 
Przedmioty, których nie można umyć i zdezynfekować -  zgodnie z wytycznymi zostaną wykluczone z użytkowania. Natomiast te, bez których nie da się funkcjonować -  na przykład szkolne ławki i krzesła, czy przedmioty niezbędne do odbywania praktyk - będą regularnie odkażane po każdym użytkowniku. Podobne zasady będą obowiązywały w szkolnej stołówce, w której posiłki młodzież będzie jadała zmianowo w takich grupach, w jakich na co dzień funkcjonuje w szkole. Chodzi przede wszystkim o to, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa - dodaje Sylwia Kordylas.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl