DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Zdrowie

Nowy kardiotokograf z telemetrią płodową w pleszewskim szpitalu

2021-02-26 08:02:00

Zdjęcie: PCM
Na oddział ginekologiczno-położniczy Pleszewskiego Centrum Medycznego trafił nowy kardiotokograf z telemetrią płodową. Tak zwane KTG to aparatura pozwalająca na monitorowanie stanu zdrowia i wykrycia ewentualnych zagrożeń życia płodu. Urządzenie jest wodoodporne, a przetworniki umożliwiają pracę nawet podczas kąpieli czy w trakcie porodów w wodzie.

Kardiotokografia zaliczana jest do jednych z podstawowych,  ale i też najważniejszych  badań, które przeprowadza się u kobiet pod koniec ciąży i w trakcie porodu. Pozwala obserwować płód i w razie konieczności podjąć szybką interwencję. Wykonuje się je przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego kardiotokografem.

 

- I taki nowy aparat   firmy EDAN    właśnie zainstalowano na oddziale położniczym w pleszewskim szpitalu. Dodatkowo jest on wyposażony w telemetrię płodową. Kryje się za tym bezprzewodowy system monitorowania płodu pozwalający sprawdzić jego ruchliwość i częstość akcji serca oraz aktywność macicy - wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM.
 

 

To oczywiście nie jedyny  kardiotokograf, którym dysponuje oddział położniczy pleszewskiego szpitala. Spośród innych wyróżnia go jednak zaawansowany system telemetrii. Według specyfikacji  producenta  urządzenie pracuje  bez zasilania sieciowego dzięki wbudowanej w stację roboczą  antenie.

 
Nowe urządzenie jest na pewno wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze i użytkowaniu, niż KTG starszej generacji. Posiada m.in. duży zasięg, co oznacza, że umożliwia pacjentce swobodne poruszanie się w obrębie  100 metrów. Dzięki temu jest  pod stałym nadzorem nawet wtedy, kiedy bierze na przykład prysznic. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciąż wysokiego ryzyka - wyjaśnia dr Ryszard Bosacki,   szef oddziału Ginekologiczno-Położniczego i zarazem dyrektor do spraw medycznych PCM.
 

KTG z telemetrią płodową kosztowało prawie 62 tys. zł. Część pieniędzy wyłożył ubezpieczyciel placówki (w ramach Funduszu Prewencyjnego PZU), resztę z własnego budżetu sfinansowało Pleszewskie Centrum Medyczne.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama internetowa w gazecie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl