iPleszew.pl reklamy
Z policji

O odpowiedzialności karnej nieletnich w I LO

Zdjęcie: KPP Pleszew

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pleszewie przeprowadzili spotkanie, dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy 1 z I LO w Pleszewie. Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy, na które rozmawiali z policjantkami.

W poniedziałek, 13 listopada br. policjantki z pleszewskiej komendy przeprowadziły spotkanie, dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Omówiono, kto to jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Policjantka wytłumaczyła, co oznacza określenie czyn karalny. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjantka również poinformowała uczestników spotkania co to jest demoralizacja, przedstawiając jednocześnie jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Podano liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

Konsekwencją tych czynów i odbytej przez nich kary mogą być problemy ze znalezieniem pracy w przyszłości i powrót do życia w społeczeństwie. Policjantki dodały, że zaświadczenie o niekaralności jest jednym z dokumentów, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców na terenie Polski jak i poza jej granicami.

Funkcjonariuszki przypominały o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę innych osób i reagować kiedy jesteśmy świadkami przemocy.

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO