iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

O praktykach za granicą i nie tylko

2019-10-17 09:15:14

Dorota Kinal, dyrektor Departament Edukacji i Nauki z Urzędu Marszałkowskiego spotkała się z podopiecznymi z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Z uczniami rozmawiała m.in. o zagranicznych praktykach oraz projektach edukacyjnych skierowanych do młodzieży. Dzięki nim mają szansę na zdobycie nowego doświadczenia, które przyda się im w życiu zawodowym.

Głównym zadaniem Departamentu Edukacji i Nauki  Urzędu Marszałkowskiego jest przygotowywanie i realizowane programów w województwie wielkopolskim dotyczących rozwoju edukacji  i nauki, wspiera on  również  i prowadzi działania dążące do podnoszenia poziomu wykształcenia wśród mieszkańców regionu. A tymczasem za kilka tygodni podopieczni placówki wyjadą na staże gastronomiczne do Włoch. I jak podkreślała dyrektor Kinal - zetknięcie z inną kulturą pracy może być bardzo pomocne młodym ludziom.

 

Edukacja w życiu każdego jest bardzo ważna i dobre wykształcenie oraz fach w ręku to lepsza przyszłość. Pamiętajcie, że każdy z was już wiele potrafi i nie powinien wątpić w swoje umiejętności. Wyjeżdżając na zagraniczne praktyki musicie sobie zdawać sprawę, że nie wszyscy pracują tak, jak wy. Każdy ma inne metody działania i warto podglądać, jak to robią inni. Można się dzięki temu wiele nauczyć, a elastyczność jest dzisiaj w cenie - tłumaczyła uczniom Dorota Kinal.

 

Departament  współdziała również z jednostkami samorządu terytorialnego i instytucjami oświatowymi w zakresie edukacji, koordynuje działania placówek doskonalenia nauczycieli w zakresie ustalania priorytetów w kształceniu i doskonaleniu nauczycieli w skali województwa.

 

- Zagraniczne staże organizujemy dla naszej młodzieży już od wielu lat. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki unijnym projektom, w których bierzemy udział. Pozwalają one również szkolić naszą kadrę, która ma możliwość zobaczyć, jak wygląda edukacja w innych państwach europejskich i które rzeczy warto przenieść na nasz grunt -
dodaje Krystian Piasecki, dyrektor pleszewskiego Centrum.

 

Projekty nie są jednak jednostronne. Dzięki nim do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie mają też okazję przyjechać na staż uczniowie z zagranicy. Tutaj z kolei to oni  poznają tajniki kuchni polskiej. 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl