iPleszew.pl reklamy
Z policji

O przemocy podczas spotkania z rodzicami

Zdjęcie: KPP Pleszew

Policjantka spotkała się z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 w Pleszewie. Tematem spotkania była przemoc fizyczna i psychiczna, a także zjawisko cyberprzemocy. Podczas prelekcji omówione zostały kwestie, związane z handlem ludźmi.

We wtorek, 16 maja br. w Zespole Szkół Podstawowych nr 2 w Pleszewie, policjantka z pleszewskiej komendy spotkała się z rodzicami uczniów. Tematem była przemoc, a także kwestie związane z handlem ludźmi. Policjantka omówiła też procedurę Niebieskiej Karty.  


Rodzice zapoznali się z rodzajami przemocy. Policjantka przybliżyła, na czym polega przemoc fizyczna, psychiczna, przemoc domowa, a także przemoc stosowana w świecie wirtualnym. Uczestnicy wysłuchali też rad, jak postąpić, w przypadku, gdy ktoś jest ofiarą przemocy i gdzie można zwrócić się o pomoc. 


Funkcjonariuszka zaprezentowała także jedno z najważniejszych narzędzi w walce z przemocą domową, a mianowicie "Niebieską Kartę". Wyjaśniła kto i kiedy ją zakłada oraz w jaki sposób za jej pomocą próbuje pomóc się rodzinie dotkniętej problemem przemocy. 

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO