iPleszew.pl reklamy
Z powiatu

Obywatel Gruzji odpowie przed sądem

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał obywatel Gruzji, który w Krzywosądowie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna za ten czyn odpowie przed sądem.

 

W niedzielę o godz.19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Krzywosądów.

- Na miejscu okazało się, że kierowca fiata, nie zachował należytej odległości za poprzedzającym pojazdem marki BMW i uderzył w jego tył. Po całym zdarzeniu, kierowca fiata zjechał na parking. Jak się okazało, za kierownicą siedział 22-letni obywatel Gruzji. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnego badania technicznego. 22-latek, za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch - podaje pleszewska policja.

 

To nie jedyny kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- W piątek, 29 lipca br. ok. godz. 23.00 kierowca, który jechał drogą krajową nr 12, zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat Stillo, porusza się całą szerokością drogi. Gdy kierowca zatrzymał się na ul. Czartoryskich w Gołuchowie, świadek zdarzenia podszedł do niego. Gdy wyczuł woń alkoholu z ust, powiadomił policjantów. Kierowcą okazał się 50-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na urządzeniu pomiarowym, dlatego pobrano od niego krew do badań. Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informują mundurowi.

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO