iPleszew.pl reklamy
Z policji

Od dziś policyjne kontrole na drogach

2022-06-15 12:45:57

Zbliża się kolejny długi weekend. W związku z tym zapewne sporo osób będzie chciało wyjechać, aby wypocząć poza domem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, tak jak funkcjonariusze w całym kraju, podczas długiego weekendu przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach.


Długi czerwcowy weekend dla Policji będzie weekendem wzmożonej pracy, a do służby zostanie skierowanych więcej patroli niż zwykle. Już od środy 15 czerwca do niedzieli 19 czerwca br.  przewidywana jest kumulacja wyjazdów oraz powrotów z weekendu a co za tym idzie, znaczny wzrost natężenia ruchu na drogach, w tym drogach województwa wielkopolskiego. Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów. 

 

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na kierujących, którzy stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami). Mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy korzystają z fotelików samochodowych.

 

Policjanci kontrolować będą także miejsca grupowania się ludzi, co zapobiec ma wybrykom chuligańskim. Patroli mundurowych należy się spodziewać także w pobliżu akwenów, gdzie będą sprawdzać, czy osoby tam przebywające nie korzystają ze zbiorników wodnych w sposób niewłaściwy w szczególności, czy nie dochodzi do kąpieli w miejscach zabronionych.

 

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, należy powiadomić o tym Policję.

 

Zanim wyjedziemy z domu zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka i pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

 

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

 

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl