Z powiatu

Oficjalnie otwarto nową remizę OSP w Gołuchowie

Oficjalnie otwarto nową remizę OSP w Gołuchowie
Zdjęcie: Facebook/Powiat Pleszewski

W sobotę 30 maja 2026 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby OSP w Gołuchowie.

Nowoczesny budynek przy ul. Czartoryskich 8, łączący funkcje Ochotniczej Straży Pożarnej i Gminnego Centrum Kultury, zastąpił dawny Dom Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką pododdziałów, przemarszem oraz mszą św. w intencji strażaków. Następnie Orkiestra Dęta Kościelna Wieś poprowadziła korowód pod nową strażnicę.

W obiekcie znajduje się garaż na 3 wozy bojowe, sala, biuro, zaplecze magazynowe i socjalne z prysznicami. Inwestycja opiewa na kwotę 13 185 353,64 zł (w tym 10 800 000,00 zł dofinansowania z Polskiego Ładu).


Źródło: Facebook/Powiat Pleszewski


Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884