iPleszew.pl reklamy
Ciekawostki

Ogromne skrzydła nową atrakcją Pleszewa!

2021-05-27 14:08:31
Zdjęcie: Daria Kałużna/Zajezdnia Kultury Pleszew
Skrzydła o rozpiętości 3 m pojawiły się dzisiaj na budynku Zajezdni Kultury w Pleszewie. Nowa atrakcja robi imponujące wrażenie.

W nocy będą podświetlane. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Przemysław Marciniak, dyrektor Zajezdni Kultury. Inspiracją do stworzenia takich skrzydeł jest światowy trend, który można zaobserwować m. in. na Instagramie - fotografowanie się na tle skrzydeł. 

 

Autorem projektu jest Anna Sobkowiak, z kolei za jego wykonanie - wydruk w technologii 3D - odpowiada Kamil Kaliński wraz z zespołem: Gabrielą Galbierską i Miłoszem Pawlakiem.

 

Projekt skrzydeł nawiązuje do torów kolejowych, które znajdują się także w logo Zajezdni Kultury. Wykonane są z ekologicznego materiału - mączki kukurydzianej. Zabezpiecza je specjalny lakier, który daje gwarancję na kilkaset lat. Realizacja projektu trwała ponad 2 miesiące.

 

Dyrektor Zajezdni Kultury, Przemysław Marciniak w mediach społecznościowych zachęca do fotografowania się na tle skrzydeł i oznaczania zdjęć hasztagiem #skrzydłaZajezdni.

(dar)
Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl