iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Olimpiada Sportowa PPL przyciągnęła tłumy

Zdjęcie: Facebook/Kompaktowy Pleszew

Blisko 1000 mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew wzięło udział w trzydniowym sportowym święcie Olimpiada Sportowa PPL 2023. W pięciu kategoriach zmierzyli się miłośnicy aktywności fizycznej w każdym wieku. Emocji nie brakowało. Każdego dnia walki były zacięte.

Olimpiada Sportowa PPL to sztandarowa impreza promująca aktywność i zdrowy tryb życia wśród mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew. Chętnie biorą w niej udział najmłodsi, młodzież i dorośli, ale od kilku lat jest popularna także wśród seniorów. Tegoroczną rywalizację rozpoczęły przedszkolaki w hali sportowej, gdzie przygotowano dla nich 5 konkurencji. Najbardziej emocjonujący jak zwykle okazał się rzut butem. Nagrody w postaci czeków otrzymały wszystkie przedszkola biorące udział w zabawie.

Kolejnego dnia rywalizację podjęli uczniowie szkół podstawowych z klas I-III oraz IV-VI, a także Seniorzy. Na najmłodszych uczniów czekało 6 konkurencji jak: sadzenie ziemniaków, wyścig z woreczkami, rzuty do celu na czas czy wyścig piłek w rzędach. Ich starsi koledzy musieli zmierzyć się m.in. ze sztafetą biegową, biegiem z rakietką, skokami z miejsca czy unihokejem. Walka była zacięta, a euforia zwycięzców niosła się po całym stadionie miejskim.

Wyniki klas I-III:

I miejsce – ZSP w Kowalewie
II miejsce – ZSP nr 2 w Pleszewie
III miejsce – ZSP w Taczanowie Drugim

Wyniki klas IV-VI:

I miejsce – ZSP nr 1 w Pleszewie
II miejsce – ZSP nr 3 w Pleszewie
III miejsce – ZSP w Kowalewie

W rywalizacji seniorów udział wzięło 10 drużyn reprezentujących sołectwa, ogródki działkowe i inne zrzeszenia seniorów z terenu Miasta i Gminy Pleszew. Większość zadań wystawiała na próbę ich celność. Do jednej konkurencji zaprosili również Arkadiusza Ptaka, burmistrza Pleszewa oraz jego zastępczynię Izabelę Świątek. Zwycięskie drużyny swoje czeki przekazały zaprzyjaźnionym przedszkolom.

Wyniki olimpiady senioralnej:

I miejsce – Pleszewska Rada Seniorów
II miejsce – ROD Wojska Polskiego
III miejsce – Sołectwo Taczanów Drugi

Ostatniego dnia zmagań młodzież oraz dorośli walczyli w Olimpiadzie OPEN, która po oficjalnym zaprezentowaniu drużyn rozpoczęła się biegiem sztafetowym 6x400m. Następnie drużyny rozeszły się w wyznaczone miejsca, gdzie wzięły udział w pływaniu, strzelaniu, bowlingu, darcie, a także przeciąganiu wozu strażackiego i biegu wahadłowym z kettlebellami. Rywalizacja była zacięta.

Olimpiada Sportowa PPL to corocznie wielkie święto współzawodnictwa i aktywności fizycznej. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 1000 uczestników w pięciu kategoriach. To jednak święto nie tylko sportowe, ale także rozrywkowe pełne ciekawych wrażeń, nowych doświadczeń i integracji w duchu sportowym. - Bardzo się cieszę, że to wydarzenie przyciąga coraz więcej uczestników. To była piękna rywalizacja i świetna zabawa – mówił Arkadiusz Ptak, Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew zamykając Olimpiadę Sportową PPL 2023.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO