iPleszew.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Ostrowska Giełda Winylowa już za nami

2019-02-27 14:33:25
Miłośnicy muzyki zapisanej na nośnikach, które wielu dziś wspomina z sentymentem, zjawili się w minioną niedzielę w Klubie Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorem tego wydarzenia był właśnie ten klub oraz firma Smok-Audio.

Giełda winylowa, bo taką nazwę nosiło to wydarzenie zgromadziło wielu amatorów popularnego czarnego krążka. Słuchanie muzyki zapisanej na tym nośniku, bez obórki cyfrowej, z charakterystycznym szumem w tle sprawia, że są to doznania jedyne w swoim rodzaju. Wydaje się, że nowoczesna technologia nie będzie jeszcze długo w stanie wyprzeć statusu płyty winylowej.

Dowodem na to są melomani, którzy w sobotę zaopatrywali się w czarne krążki - można by rzec - z klasyką muzyki, czyli Czesławem Niemen i polskim big beatem, The Beatles czy nieco mocniejszymi klimatami: AC/DC i Iron Maiden. Nie brakowało także innych gatunków muzycznych.

 

Podczas giełdy można było także zaopatrzyć się w kasety magnetofonowe, których nabycie w latach 90. ubiegłego wieku, graniczyło z cudem...

Oprócz tego melomani mogli również przetestować sprzęt gramofonowy, który oczywiście można było kupić.

 
Czytaj również