iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z policji

Paliwowi złodzieje w rękach funkcjonariuszy

2020-03-17 10:28:29

Zdjęcie: Archiwum
Pleszewscy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy trudnili się głównie kradzieżą paliwa z baków samochodów ciężarowych. Na swoim koncie mają też włamania do pomieszczeń gospodarczych, warsztatów samochodowych i liczne kradzieże. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu pleszewskiego w wieku 41 i 42 lat. Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Swoją przestępczą działalność mężczyźni prowadzili na terenie całego powiatu pleszewskiego od grudnia 2019 roku. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, po tym, jak w nocy z 24/25 lutego br. w miejscowości Karsy ukradli paliwo z dwóch zaparkowanych samochodów ciężarowych. Jak ustalono, ich łupem padło 350 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 1800 zł. W samochodzie, którym się poruszali, policjanci znaleźli pojemniki ze skradzionym towarem.

 

41 i 42-letni podejrzani trafili do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że są oni odpowiedzialni za inne włamania i kradzieże, do których w ostatnim czasie doszło na terenie powiatu. W połowie stycznia br. wspólnie włamali się do niezamieszkałego budynku, skąd ukradli, min. alkohol i napoje, a także napędy do bram. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości 4500 zł. W międzyczasie kradli też butle gazowe i narzędzia elektryczne, a z terenu placu samochodowego ukradli części od pojazdów, min. poduszki i reflektory.  Na tym jednak nie koniec. Mężczyźni włamali się też do zniczomatu, myjni samochodowej i do domku letniskowego, skąd zabrali telewizor. 

 

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Podczas prowadzonych czynności, okazało się, że w ukryciu paliwa pomagał im 33-latek. Kryminalni, oprócz skradzionych rzeczy, znaleźli w jego mieszkaniu, amfetaminę. 

 

Zatrzymani mężczyźni byli już notowani i karani za podobne przestępstwa. Działali w warunkach recydywy. Teraz usłyszeli 21 zarzutów, dotyczących kradzieży i włamań. Sąd Rejonowy w Pleszewie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pleszewie zastosował wobec podejrzanych dozór.

 

Za te czyny grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. 
Źródło: KPP Pleszew


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl