iPleszew.pl reklamy
Wydarzenia

Pamiętajcie! Dziś ważne święto

Święto to ma swoją długą, choć nie do końca jasną tradycję. Po raz pierwszy obchodzono je 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych za sprawą Socjalistycznej Partii Ameryki. Prawdopodobnie (choć nie jest to do końca potwierdzone) chciano w ten sposób uczcić śmierć ponad 100 strajkujących kobiet.

Jednak w naszym kraju Dzień Kobiet ma swoją, własną tradycję, rzecz jasna kojarzoną z czasami PRL-u. Bo z pewnością sporo naszych Czytelników pamięta czasy tzw. komunistycznego obchodzenia tego święta i wręczania paniom goździka i rajstop. A po życzeniach oczywiście, zgodnie z polską tradycją …za zdrowie kobiet! Święto to było na tyle ważne, że w południe stawały fabryki, zamykano zakłady pracy, by …odpowiednio uczcić nasze panie.

Z biegiem czasu zwyczaj goździkowy zastąpiły róże, które dziś przez wielu są już uważane za wyświechtany rytuał. Zatem, częściowo wyparły je tulipanami. Jednak od kilku lat, 8 marca nie jest już pod tym względem sztywnym i utartym zwyczajem. Wręczać można wszystko, byle od serca. Mogą być więc także czekoladki, choć z takim upominkiem warto uważać, by nie otrzymać odpowiedzi: jestem na diecie...

 

Męskie dylematy…

Jeśli jednak zdecydujemy się na kwiaty, to przyjęło się, że powinny przetrwać kilka następnych dni. Im dłużej, tym lepiej, albowiem oznacza to, że zostały wręczone szczerze. Warto więc kupić kwiaty nie do końca rozwinięte. Jeśli zamierzamy je transportować dłużej, to nie należy ich zawijać w folię, a jedynie w papier. I nie zapominajmy – kwiaty potrzebują wody. Najlepiej przed włożeniem do wazonu lekko naciąć końcówki łodyg, by zapewnić lepszy dopływ wody.

Kolejny dylemat mężczyzn, to w jaki sposób wręczać kwiaty. Oczywiście każdy, czy to pojedynczy czy bukiet wręcza się kwiatem do góry. Rzecz jasna, należy zdjąć opakowanie ochronne (np. papier). Ile sztuk wręczać, to już kwestia indywidualna. Są kobiety, którym podoba się jedna, samotna, ale długa róża. Są też takie, na których wrażenie robi pokaźny bukiet. Wszystko warto jednak przeliczyć… Nietaktem podobno jest wręczanie parzystej ilości kwiatów.

 

A na zakończenie, gdy już wiemy, jaki gatunek, ile sztuk, pozostaje nam kolejny dylemat… Kolor kwiatów.

 

Znaczenie barw kwiatów:

biel - niewinność, czystość, szacunek (najczęściej lilia, róża i stokrotka),

fiolet - tajemniczość i romantyczne uniesienia,

błękit - podobnie jak fiolet: tajemniczość i romantyczne uniesienia,

czerwień - miłość, pożądanie, namiętność,

barwa żółta - rozstanie, niewierność, zdrada (lepiej unikać wręczania kwiatów tej barwy swojej partnerce).

 

Symbolika gatunków kwiatów:

czerwona róża - gorąca miłość i pożądanie,

 

biała róża - melancholia,

kremowa róża - namiętność,

biały tulipan - pokój i przebaczenie,

biały goździk - szczerość uczuć,

czerwony goździk - gorące podziękowanie,

niezapominajka - miłość i wierność,

narcyz - zazdrość,

storczyk - zmysłowość,

hiacynt - miłość oraz żal po rozstaniu,

azalia - szacunek i podziw,

cyklamen - życzliwość,

bez - pierwsza miłość,

mieczyk - budząca się miłość,

fiołek - skromność oraz cicha miłość,

konwalia - nieśmiałość,

lilia - poważne zamiary,

słonecznik - adoracja.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO