iPleszew.pl reklamy
Gmina Gizałki

Park w Oborach po rewitalizacji

2022-11-14 08:47:39
Zdjęcie: Facebook/Gmina Gizałki

Zakończono zadanie pn.: „Dla mieszkańca i turysty, dla pieszego i rowerzysty – tworzymy miejsce wypoczynku poprzez rewitalizację parku w Oborach”.


Zakres robót obejmował utwardzenie nawierzchni oraz wykonanie i montaż wiaty rekreacyjnej. Zgodnie z założeniami projektu mieszkańcy zamontowali elementy małej architektury w postaci: ławek, koszy, stojaków na rowery oraz ogrodzenia ruin znajdujących się na terenie parku. Ponadto mieszkańcy wykonali prace polegające na uporządkowaniu parku, oraz zamontowaniu tablic informacyjnych zawierających m.in. historię dworku w Oborach. 
 
Ostateczny koszt rewitalizacji parku wyniósł 82 414,25 zł. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie w kwocie 40 000,00 zł w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” organizowanego przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pozostała część inwestycji w wysokości 24 849,25 zł została sfinansowana z budżetu gminy oraz środków funduszu sołeckiego sołectwa Ruda Wieczyńska w kwocie 7 558,00 zł.
 
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.
Źródło: Facebook/Gmina Gizałki


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl