iPleszew.pl reklamy
Z policji

Piątek i sobota z policyjnymi działaniami

2022-06-23 12:50:02

Pleszewscy policjanci w piątek i sobotę będą prowadzić działania pn. „Nielat”. W ich trakcie będą zwracać szczególną uwagę na osoby nieletnie.


W piątek i sobotę, 24 i 25 czerwca br. na terenie powiatu pleszewskiego zostaną przeprowadzone działania pn. Nielat. Celem akcji jest przede wszystkim ujawnienie nieletnich przebywających w porze nocnej bez opieki dorosłych, ograniczenie zjawisk spożywania alkoholu przez młodocianych i zapobieganie sprzedaży alkoholu małoletnim. Policjanci egzekwują postanowienia zawarte w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w środowisku dzieci i młodzieży oraz reagują na wszelkie próby zakłóceń ładu i porządku publicznego przez osoby nieletnie.

 

Działania mają także na celu zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom godzącym w dobro dzieci i młodzieży i ujawnianie nieletnich posiadających środki odurzające oraz nieletnich będących pod wpływem takich środków.

 

Policja apeluje, aby osoby nieletnie zachowywały się zgodnie z prawem. Trzeba wiedzieć również, że konsekwencje postępowania swoich dzieci ponoszą także rodzice. Radzimy dzieciom i młodzieży kierować się rozsądkiem, a rodzicom, aby większą opieką otaczali swoje dzieci.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl