iPleszew.pl reklamy
PCM

Pierwsza obywatelka Ukrainy przyszła na świat w Pleszewie

2022-03-18 07:41:38

W Pleszewskim Centrum Medycznym przyszła na świat pierwsza mała obywatelka Ukrainy. Jej mama, będąc w zaawansowanej ciąży uciekła spod Lwowa do Polski by ratować się przed wojną. Dziewczynce nadała jakże znamienne imię - Wiktoria. To na cześć walecznej Ukrainy i nadziei na zwycięstwo jej kraju w walce o wolność.


Mama małej Wiktorii zdążyła dotrzeć do Polski na krótko przed porodem. Trafiła do pleszewskiego szpitala, gdzie poprzez cesarskie cięcie na świecie powitała swoje pierwsze dziecko. Dziewczynka waży 2795 gramów  i mierzy 54 cm.

 

- Poród przebiegł bez komplikacji i mama wraz córką czują się świetnie. Dodam tylko, że dziecko otrzymało 10 punktów w skali Apgar i jest w doskonałej formie. Cieszymy się bardzo, że poród odbył się bez problemów zważywszy na fakt, że ciężarna przez ostatnie dni żyła w ogromnym stresie - powiedział Błażej Górczyński,  prezes pleszewskiego szpitala.

 

Zarówno mama jak i córka  znajdują się pod troskliwą opieką medyczną pleszewskich lekarzy i już wkrótce będą mogły opuścić szpital.Czytaj również