iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Pierwszy z parkingów już gotowy

2022-09-06 08:32:42
Zdjęcie: pleszew.pl

W Mieście i Gminie Pleszew trwa budowa bezpłatnych parkingów typu Park&Ride, czyli parkuj i jedź. Pierwszy z trzech jest już gotowy. To ważny punkt dla mieszkańców Pleszewa.


Samorząd Miasta i Gminy Pleszew buduje nowe, darmowe parkingi. Łącznie na ponad 350 miejsc postojowych. Zakończyła się budowa jednego z nich, zlokalizowanego w ważnym miejscu dla mieszkańców i przyjezdnych. To parking przy Cmentarzu Komunalnym – przy ul. Piaski w Pleszewie. Powstało tam 86 miejsc parkingowych. Wykonane zostały prace związane z nawierzchnią, odwodnienie parkingu, a także jego oznakowanie. Na nowym parkingu powstało również niewielkie rondo, które wkrótce zostanie obsadzone drzewami i zielenią. - Z komentarzami, czy rondo było tam potrzebne, proszę się wstrzymać do 1 listopada. Dzień Wszystkich Świętych rozwieje wątpliwości. Będzie bezpiecznie – i dla pieszych i dla kierowców – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

 

Oprócz parkingu przy cmentarzu, zbudowane zostaną jeszcze dwa duże parkingi – jeden w Pleszewie, między ulicami Ogrodową i Targową na ponad 200 miejsc postojowych oraz przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie na 65 miejsc postojowych. Tam również powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca chwilowego odpoczynku, miejsca dla rowerów oraz mnóstwo zieleni.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl