iPleszew.pl reklamy
Ciekawostki

Pleszewianie biorą udział w olimpiadzie w Westerstede

Zdjęcie: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Pleszewska drużyna młodzieżowa bierze udział w olimpiadzie w Westerstede. Młodzi sportowcy zmierzą się w kilku konkurencjach w kategorii młodzieżowej i OPEN. Do wyjazdu przygotowywali się od dłuższego czasu pod okiem trenera Jacka Wypuszcza. Wczoraj wystartowali w pierwszej konkurencji - w jeździe na rowerze w kategorii młodzieżowej zajęli 1. miejsce, natomiast w kategorii open - 30. miejsce.

W Westerstede – mieście partnerskim Pleszewa corocznie odbywa się olimpiada sportowa, na którą zapraszani są również przyjaciele miasta. W tym gronie znalazł się Pleszew, którego reprezentacja zmierzy się w zawodach. W wyniku preselekcji do składu wybrano 10 najlepszych sportowców z pleszewskich szkół. Drużyna pod okiem Jacka Wypuszcza zmierzy się z kilkoma konkurencjami, w których z reguły udział bierze kilkadziesiąt zespołów.

Pleszewscy olimpijczycy będą rywalizować m.in. w bieganiu, strzelaniu, pływaniu i jeździe na rowerze. Do wszystkich konkurencji sumiennie trenowali przez ostatnie tygodnie, a efekty można było podziwiać podczas Olimpiady Sportowej PPL 2023, w której Młodzieżowa Drużyna Westerstede zwyciężyła w kategorii młodzieżowej, a w kategorii OPEN zdobyła drugie miejsce. - Trzymam kciuki za całą drużynę oraz trenera i życzę dobrej zabawy. Wiem, że świetnie sobie poradzicie – powiedział Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa, podczas spotkania z pleszewską kadrą. Starty drużyny zaplanowane są na najbliższy weekend.

Pleszewianie każdego roku z Niemiec przywożą medale i zajmują czołowe miejsca. W 2019 roku zdobyli złoto w kategorii młodzieżowej, a uzyskany wynik pozwolił na sklasyfikowanie drużyny na szóstym miejscu w kategorii OPEN na 74 startujące zespoły.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO