iPleszew.pl reklamy
Z policji

Pleszewianin wywrócił 72-latkę i ukradł jej torebkę

Niespełna dobę zajęło kaliskim policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. 40-latek zaatakował 72-latkę przewrócił ją, a następnie ukradł jej torebkę. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 12-lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w czwartek 7 września około godz. 13:30.

Na ulicy, do schodzącej po schodach 72-latki podszedł nieznany mężczyzna. W pewnym momencie nieznajomy chwycił za pasek torebki, którą miała przy sobie kobieta i szarpiąc wywrócił ją na schody. Wykorzystując stan bezbronności 72-latki napastnik ukradł torebkę z zawartością m.in. portfela i pieniędzy.

Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia przystąpili do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Ostatecznie udało się zabezpieczyć nagranie monitoringu z zapisem całego zdarzenia. Niespełna 24 godziny później sprawca rozboju został zatrzymany. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Pleszewa.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, dał prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu podstawy do przedstawienia 40-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie za rozbój. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO