Karate

Pleszewscy karatecy z 13 medalami ze Strzałkowa

Pleszewscy karatecy z 13 medalami ze Strzałkowa
Zdjęcie: Pleszewski Klub Karate

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w VI Silver CUP Strzałkowo 2026.

W kolejnej 6. edycji ogólnopolskiego turnieju karate wychowankowie Bartłomieja Sołtysiaka wywalczyli 13 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Bardzo dobry występ zawodników PKK Pleszew sprawił, że w klasyfikacji medalowej zajęli 6. miejsce spośród 33 klubów.

Wyniki PKK:

Złote medale:

  • Alicja Fabisz - kumite U8 -25kg,
  • Nadia Fabisz - kumite U14 -42kg,
  • Artem Stepanenko - kumite U12 -40kg,

Srebrne medale:

  • Diana Buhaichuk - kumite U8 +25kg,
  • Jan Malusi - kumite U12 +45kg,
  • Filip Michalski - kumite U14 -50kg,
  • Nadia Fabisz - kumite U16 -47kg,
  • Artem Stepanenko - kumite U14 -40kg,

Brązowe medale:

  • Pola Bierła - kumite U12 -40kg,
  • Jan Malusi - kumite U14 -50kg,
  • Lena Cieślak - kumite U14 -47kg,
  • Lena Cieślak - kumite U16 -47kg,
  • Filip Michalski - kumite U16 -52kg,

Piąte miejsce:

  • Jan Borowczyk - kumite U14 -45kg,

Siódme miejsce:

  • Pola Bierła - kumite U14 -42kg.

W zawodach wzięli także Marcelina Łapczyńska (kumite U10 -25kg), Natalia Nowakowska (kumite U10 -35kg), Maciej Nowakowski (kumite U12 -30 kg i kumite U14 -40kg) oraz Borys Małgowski (kumite U14 -40kg).

 





Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884