iPleszew.pl reklamy
Karate

Pleszewski Klub Karate na turnieju w Bratysławie

2022-03-30 12:30:32

W miniony weekend zawodnicy z Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w 42 Grand Prix Slovakia Karate WKF w Bratysławie.

W turnieju uczestniczyło ponad 500 zawodników i zawodniczek z 30 krajów, w tym troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

Bardzo dobrze wypadł Michał Florczak w kumite U21 do 84kg, który pokonał Niemca Lauryla Adjibi Azoo (9:1). W drugiej rundzie pokonał Węgra Nikitę Hulina (3-0). W kolejnej rundzie zwyciężył Słowaka Dominika Bohunickiego (8-0). W walce o awans do finału przegrał z Węgrem Adamem Dworakiem (2:3), prowadząc do 2 minuty przed końcem walki 1-0. W pojedynku o brązowy medal przegrał ze Słowakiem Jakubem Poliakiem 1-5. Ostatecznie zajął piąte miejsce w swojej konkurencji.

Julia Grzelak (kumite juniorek do 48 kg) przegrała w pierwszej walce z Węgierką Aleksandrą Linz (0-1). W repasażach o brązowy medal Julia Grzelak pokonała Czeszkę Lucy Hradlickovą, a bezpośrednio w walce o brązowy medal uległa Ukraince Annie Vashchyshyną (0-2)  i została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Magdalena Godlewska startowała w kategorii wiekowej U21 -68 kg. W pierwszej walce pokonała Węgierkę Noemi Boodho (4:0 ). W drugiej walce uległa Słowence Elizabecie Molnar (0-2). W walce o brązowy medal uległa Ukraince Elinie Seljemienievej i zajęła piąte miejsce.