iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
PCM

Pleszewski szpital pionierem operacji w Południowej Wielkopolsce!

2018-02-21 08:02:00

W Pleszewskim szpitalu wykonano po raz pierwszy w Południowej Wielkopolsce rekonstrukcję i plastykę piersi po chorobie nowotworowej. Operacje przeprowadził prof. Dawid Murawa w asyście chirurgów lek. Leszka Kaczmarka, lek. Radosława Lisieckiego i lek. Piotra Przybyły z pleszewskiego szpitala.

Zespół przeprowadził trzy  zabiegi. Jedna  kobieta pochodziła z naszego rejonu, a dwie były z innych części Wielkopolski. Zrekonstruowano u nich piersi po wykrytym i leczonym raku sutka.
 
 
 
- Pleszewskie Centrum Leczenia Raka Piersi będzie zabiegać o akredytację i tytuł „Breast Cancer Unit”, co pozwoli nam spełnić europejskie  standardy dotyczące postępowania i leczenia tej choroby - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.
 

 

W pleszewskim szpitalu rocznie leczonych jest 450 pacjentów z rakiem piersi, w tym około 150 operacyjnie.

 

Cztery lata temu z inicjatywy Ordynatora Oddziału Onkologicznego Zbigniewa Olejaka i Ordynatora Oddziału Chirurgicznego Pawła Przybyły powstało Centrum Leczenia Raka Piersi, które postawiło sobie następujące cele:

  • profilaktyka

  • diagnostyka

  • leczenie raka piersi.

 

- W Polsce na badania profilaktyczne piersi zgłasza się około 40% kobiet, a np. w Niemczech jak mówią nam koledzy z Amerland Kliniki, z którą współpracujemy, zgłaszalność kobiet wynosi około 80%. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy prof. A. Wojtyłę i prof. Zatońskiego naukowców z olbrzymim doświadczeniem dziedzinach epidemiologii i badań profilaktycznych, którzy na co dzień pomagają nam poprawić wyniki w dziedzinie profilaktyki chorób piersi - informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.

 

W zakresie diagnostyki - wprowadzono zasadę, że pacjentka po pojawieniu się w PCM, w tym lub następnym dniu ma pobrany materiał do badań histopatologicznych. Druga zasada polega na tym, że pacjentką po zabiegu zajmuje się specjalnie powołana osoba tzw. koordynator, który jest z nią w stałym kontakcie i powiadamia o kolejnych etapach leczenia. Diagnostyka kończy się zebraniem specjalistów, które odbywają się raz w tygodniu. Są to specjaliści z zakresu chirurgii, onkologii, radiologii, lekarze od prof. Milewskiego oraz psycholog. Zespół ten ustala zasady i kolejność leczenia (radioterapia, chemioterapia, operacja).

 

- Zdajemy sobię sprawę, że coraz większa liczba pacjentek stawia przed nami coraz większe wyzwania np. moglibyśmy przeznaczyć jedną z sal operacyjnych tylko do operacji onkologicznych. Chcemy uzyskać akredytację dla naszego Centrum Leczenia Raka Piersi i tytuł Breast Cancer Unit czyli spełnić w naszym szpitalu wymogi polskie i europejskie dotyczące postępowania w tej chorobie. Gwarantem sukcesu całego przedsięwzięcia dla pacjentek z Południowej Wielkopolski, jak i naszego Oddziału Chirurgicznego jest współpraca z prof. Dawidem Murawą  - dodaje I. Praczyk.

 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl